• 2017-05-25

Już wkrótce rusza Częstochowski Festiwal Filmowy

26 maja rozpocznie się Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna. Otwarcie nastąpi w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, a zakończy spotkaniem z Michałem Urbaniakiem w kinie OKF ILUZJA.

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od tegorocznej edycji na festiwalu Moja Mała Ojczyzna będzie można obejrzeć nie tylko filmy dokumentalne, ale i fabularne. Już w sobotę będziemy mogli zobaczyć Wspomnienie lata z Robertem Więckiewiczem i Urszulą Grabowską w obsadzie. Zupełnie premierowo, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany film Polska Wielkanoc z Grażyną Szapołowską w roli głównej. Koprodukcja niemiecko-polska, która została ostatnimi laty zapomniana przez dystrybutorów, czy nadawców polskich stacji telewizyjnych zagości na wielkim ekranie. Grażyna Szapołowska opowie widzom jak powstawały zdjęcia do tego filmu, który został zrealizowany w 2010 roku między innymi w naszym mieście.

W niedzielę od samego rana będzie moc atrakcji dla najmłodszych i melomanów. Od 11.00 Festiwalowy Dzień Dziecka – projekcje filmów animowanych , m.in. Reksio, Koziołek Matołek, Pampalini, gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Od 13.00 rozpocznie się giełda filmowo-muzyczna, podczas której będzie można zdobyć płyty DVD z wcześniejszych i tegorocznego edycji festiwalu, filmy o Częstochowie oraz mnóstwo filmów i płyt winylowych.

Ostatniego dnia Festiwalu odbędą się także premiery filmów: Częstochowa lata 50. XX wieku oraz Szczęście i dobrzy ludzie. Wisienką na festiwalowym torcie będzie spotkanie z Michałem Urbaniakiem, który w rozmowie z Maciejem Grabałowskim będzie wspominał Krzysztofa Komedę. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu Komeda, Komeda… z 2012 roku.

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna
Od 26 do 28 maja 2017 roku
Częstochowa

Dodaj komentarz