• 2017-05-25

Już wkrótce rusza Częstochowski Festiwal Filmowy

26 maja rozpocznie się Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna. Otwarcie nastąpi w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, a zakończy spotkaniem z Michałem Urbaniakiem w kinie OKF ILUZJA.

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od tegorocznej edycji na festiwalu Moja Mała Ojczyzna będzie można obejrzeć nie tylko filmy dokumentalne, ale i fabularne. Już w sobotę będziemy mogli zobaczyć Wspomnienie lata z Robertem Więckiewiczem i Urszulą Grabowską w obsadzie. Zupełnie premierowo, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany film Polska Wielkanoc z Grażyną Szapołowską w roli głównej. Koprodukcja niemiecko-polska, która została ostatnimi laty zapomniana przez dystrybutorów, czy nadawców polskich stacji telewizyjnych zagości na wielkim ekranie. Grażyna Szapołowska opowie widzom jak powstawały zdjęcia do tego filmu, który został zrealizowany w 2010 roku między innymi w naszym mieście.

W niedzielę od samego rana będzie moc atrakcji dla najmłodszych i melomanów. Od 11.00 Festiwalowy Dzień Dziecka – projekcje filmów animowanych , m.in. Reksio, Koziołek Matołek, Pampalini, gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Od 13.00 rozpocznie się giełda filmowo-muzyczna, podczas której będzie można zdobyć płyty DVD z wcześniejszych i tegorocznego edycji festiwalu, filmy o Częstochowie oraz mnóstwo filmów i płyt winylowych.

Ostatniego dnia Festiwalu odbędą się także premiery filmów: Częstochowa lata 50. XX wieku oraz Szczęście i dobrzy ludzie. Wisienką na festiwalowym torcie będzie spotkanie z Michałem Urbaniakiem, który w rozmowie z Maciejem Grabałowskim będzie wspominał Krzysztofa Komedę. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu Komeda, Komeda… z 2012 roku.

Częstochowski Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich Moja Mała Ojczyzna
Od 26 do 28 maja 2017 roku
Częstochowa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR