Teatralny Ty-Dzień Dziecka w Szczecinie

27 maja Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na prapremierę spektaklu Wodna opowieść Maliny Prześlugi w reżyserii Roberta Drobniucha. Ten spektakl zainauguruje teatralny festiwalu dla dzieci, który potrwa do 3 czerwca.

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatralny Ty-Dzień Dziecka to projekt realizowany we współpracy z teatrami z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji oraz ze szczecińskimi instytucjami i stowarzyszeniami, skierowany do najmłodszych widzów oraz ich rodziców. Obok prezentacji teatralnych organizatorzy zapraszają na szereg działań edukacyjno-animacyjnych. Uczestnicy wezmą m.in. udział w tworzeniu międzynarodowego słownika obrazkowego (polsko-duńsko-fińsko-islandzko-norwesko-szwedzko-angielskiego).

Ponadto dzieci i rodzice będą mogli uczestniczyć w cyklu spotkań Nie tylko Wikingowie, który przygotowali studenci Koła Naukowego „Viking” Uniwersytetu Szczecińskiego. Usłyszą tam wiele ciekawostek z dziedziny historii, kultury i obyczajów krajów nordyckich (Norwegia, Islandia, Szwecja, Finlandia i Dania). Nie zabraknie zabawnych anegdot czy opowieści o codziennym życiu mieszkańców. Nie będzie to jednak jedyna okazja do wspólnych spotkań z kulturą nordycką. Przerwę na kawę i ciastko będzie można zrobić sobie w szwedzkim stylu „fika”. Właśnie kluboksięgarnia o tej nazwie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na wspólne czytanie, rozmowy o książkach i dużo zabawy. Wstęp na wszystkie warsztaty i spotkania jest bezpłatny.

Teatralny Ty-Dzień Dziecka to przede wszystkim spotkania z wartościową i opartą na wieloletnim doświadczeniu nordycką twórczością teatralną dla dzieci. Niemal wszystkie spektakle z krajów partnerskich (8 spektakli z krajów nordyckich i 2 z Polski) projektu będą miały w Szczecinie swoje polskie premiery. Zaproszone przedstawienia niosą ze sobą idee afirmacji przyjaźni, tolerancji i szacunku dla środowiska naturalnego.

Punktem kulminacyjnym teatralnego tygodnia (3 czerwca) stanie się Teatralne jam session – będzie to niezwykła podróż do krainy muzyki i podwodnego świata, który wypełniają niesamowite dźwięki oraz fantastyczne stworzenia.

Teatralny Ty-Dzień Dziecka
Od 27 maja do 3 czerwca 2017 roku
Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Dodaj komentarz