John Porter zagra w Łodzi

John Porter, walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, zagra 27 maja w Łodzi podczas festiwalu Songwriter.

John Porter, fot. Katarzyna Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Porter, fot. Katarzyna Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod zegarem wystąpi dla łodzian artysta, który – jak ocenił jeden z dziennikarzy – uśmiecha się jak satyr, wygląda jak diabeł, a ubiera jak pastor z amerykańskiego horroru. Śpiewa coraz bardziej jak Johnny Cash. Kawę pije mocną i czarną.

Porter przyznaje, że gdyby nie przyjechał do Polski i pozostał w Walii, być może nie byłby muzykiem. Tak naprawdę zaczął grać w Polsce. Po przyjeździe do naszego kraju w 1976 roku poznał Korę i Marka Jackowskiego. Wspomina, jak zaczęło się to wspólne granie.

Był kupiony plecak piwa. Zaczęliśmy bawić się muzycznie. Marek powiedział, że fajnie by było, gdybym grał z nimi – opowiada piosenkarz.

Z zespołem Porter Band w 1980 roku nagrał płytę Helicopters, która do dziś uchodzi za nowatorską. John Porter cieszy się, że dostał wówczas szansę nagrania płyty. Znalazła się na niej piosenka Refill, uważana za podwaliny polskiego rocka lat 80.

Jestem elektryczny albo akustyczny. Nie ma nic pośrodku. Trudno jest mi dostosować się do pewnych reguł i sytuacji. I to na pewno ma odbicie w mojej muzyce. Robię to, co robię, i będę to robić – podkreśla John Portre.

O festiwalu Songwriter:

Minimalistyczna forma, wyjątkowe akustyczne aranżacje, bliski kontakt z artystą – tak w kilku słowach można scharakteryzować Songwriter Łódź Festiwal, imprezę promującą twórców piosenek, która podczas dwóch pierwszych edycji przyciągnęła na Piotrkowską tysiące melomanów.

W tym roku w programie znajdziemy m.in. koncerty Tymona Tymańskiego, Mary Komasy, Johna Portera, Meek Oh Why, Mikromusic, Dominiki Barabas, Lily Hates Roses i Piotra Roguckiego.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na koncerty przy Zegarze (na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i 6 Sierpnia) w każdą sobotę aż do 9 września.

Songwriter Łódź Festiwal: John Porter
27 maja 2017 roku, godz. 20.00
Łódzkie Centrum Wydarzeń
Łódź, ul. Piotrkowska/6 Sierpnia

Dodaj komentarz