• 2017-05-24

Premiera Dwóch Koron Michała Kondrata

22 maja podczas odbyła się światowa premiera polskiego filmu Dwie Korony o życiu św. Maksymiliana Kolbe. W roli głównej występuje Adam Woronowicz.

„Dwie Korony”, reż. Michał Kondrat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dwie Korony”, reż. Michał Kondrat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokaz Dwóch Koron z udziałem reżysera, Michała Kondrata, miał miejsce o godz. 20.00 w kinie Olimpia 3. Sam reżyser nie krył zadowolenia z premiery.

Czuję ogromne wzruszenie, bardzo się cieszę, że tak wiele osób mówiło mi wiele ciepłych słów, że film przez pierwszych widzów został odebrany dobrze. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na polskich widzów, ale także widzów na całym świecie. Chciałbym podziękować ojcom franciszkanom z Niepokalanowa, którzy mnie namówili do tego, żeby ten film zrobić. Wierzę, że to jest początek drogi do tego, żeby robić kolejne filmy, na coraz wyższym poziomie. A dzisiaj w Cannes zostało to przypieczętowane poprzez premierę filmu – powiedział reżyser.

Dwie Korony to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbe – od jego dzieciństwa aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia św. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie.

Dwie Korony, reż. Michał Kondrat
Premiera: 22 maja 2017 roku
Polska premiera: 13 października 2017 roku

Dodaj komentarz