• 2017-05-23

Zobacz Grę pozorów

Już 2 czerwca do kin wchodzi Gra pozorów – znakomity debiut reżyserski porównywany z Funny Games Michaela Hanekego i Borgmanem Alexa van Warmerdama.

„Gra pozorów”, reż. Vallo Toomla (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Gra pozorów”, reż. Vallo Toomla (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Aby naprawić swój związek, Anna i Juhan wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko się okazuje, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role i rozpoczynają z obcymi grę prowadzącą do destrukcji…

Vallo Toomla – przyszedł na świat w 1983 roku w Estonii. Studiował teologię na Uniwersytecie w Tartu oraz reżyserię w Bałtyckiej Szkole Filmu i Mediów w Tallinnie. Jeszcze w czasie studiów nakręcił kilka docenionych przez branżę krótkometrażówek. W 2014 roku asystował Marttiemu Heldemu przy realizacji głośnego dramatu historycznego Na skrzyżowaniu wichrów. Entuzjastycznie przyjęty przez krytyków z całego świata thriller psychologiczny Gra pozorów jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim 33-letniego Estończyka.

Gra pozorów, reż. Vallo Toomla
Premiera: 2 czerwca 2017 roku
Aurora Films

Dodaj komentarz