Weź udział w 3. Festiwalu Ekodzieło

Klub Gaja zaprasza na 3. edycję Festiwalu Ekodzieło. W programie warsztaty, instalacje, happeningi, pokazy filmów dokumentalnych, które odbędą się w instytucjach kultury w Bielsku-Białej, Bystrej i Żywcu. W tym roku wydarzenie będzie dotyczyło m.in. drzew, zamieszkujących je ptaków i pszczół, które dawno temu wyprowadziliśmy z lasu.

Festiwal Ekodzieło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Ekodzieło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarka, performerka i aktywistka Cecylia Malik oraz Jacek Bożek z Klubu Gaja zapraszają do udziału w akcji artystycznej Pożegnanie drzewa. Cecylia Malik jest autorką wielu wystaw i projektów artystycznych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Ikonostas Miasto, 365 Drzew, Modraszek kolektyw, 6 Rzek i Matki Polki na wyrębie. Akcji towarzyszyć będzie wernisaż wystawy W sercu drzewa stoję Beaty Tarnawy i prezentacja animacji Klubu Gaja w sugestywny sposób przedstawiającej naszą przyszłość bez drzew.

Miłośnicy kina i pszczół powinni udać się do Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” w Bystrej. W ramach DKF odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Łowcy miodu Krystiana Matyska. Film zdobył „Zielonego Oscara” – Panda Award 2016 podczas festiwalu Wildscreen w Bristolu. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z aktorką Magdaleną Popławską, która w filmie poznaje pracę bartników w różnych miejscach na świecie.

Tradycyjnie w programie Festiwalu Ekodzieło znalazły się także pokazy filmów dokumentalnych dla dzieci (Docs Against Gravity Film Festiwal) połączone z warsztatami twórczymi dla uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Wilkowice. Tym razem inspiracją do pracy twórczej będą filmy dokumentalne Chłopiec orzeł (reż. G.E. Mortensen, Norwegia) i Odkurzacze są super! (reż. K. Mahalic, USA) oraz animacja o drzewach Klubu Gaja.

3. Festiwal Ekodzieło
Od 22 maja do 1 czerwca 2017 roku
Klub Gaja
Bielsko-Biała, Bystra, Żywiec

Dodaj komentarz