Galeria otwarta

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza 23 maja na dyskusję Galeria otwarta | Miasto – przestrzeń – społeczność. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi organizatorzy zastanowią się nad koncepcją i możliwościami galerii sztuki funkcjonującej poza ścisłym centrum mapy kultury, otwartej na nowe wyzwania zmieniającego się kontekstu kulturowego oraz na potrzeby uczestników kultury.

Elżbieta Jabłońska, „Nowe życie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elżbieta Jabłońska, „Nowe życie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miasto – przestrzeń – społeczność to seria organizowanych przez Galerię Arsenał w Białymstoku otwartych spotkań przyjmujących formułę panelowo-seminaryjną, poświęconych miastu, jego problemom oraz możliwym sposobom ich przezwyciężania. Organizatorzy chcialiby, aby spotkania te stały się rodzajem platformy wymiany doświadczeń i przemyśleń związanych z życiem i działaniem w przestrzeni kulturowo-społecznej i fizycznej miasta. Celem spotkań jest uwrażliwienie na tę przestrzeń i lepsze w niej rozeznanie, a także próby wspólnego wypracowania narzędzi do poprawy jej jakości.

W trakcie spotkań, wraz z zaproszonymi gośćmi, będą rozmowy między innymi o zjawiskach typu regeneracja kulturowa, ogrodnictwo miejskie, sztuka społeczna, spółdzielczość, „architektura niezrównoważona” oraz szukać odpowiedzi na pytania: W jaki sposób budować wspólnotę w mieście? Czy miasto jest/powinno być przestrzenią działania, czy może w pewnych momentach zaniechania? Czy przestrzeń publiczna należy wyłącznie do ludzi? Czy sztuka może działać jako narzędzie zmiany społecznej w mieście? Jaka jest rola kultury w rozwoju miasta? Kto jest aktorem zmian w mieście? W jaki sposób budować przestrzeń współdziałania w mieście?

W dyskusji udział wezmą: Karolina Izdebska i Ewa Tatar a spotkanie poprowadzi Andrzej Bajguz.

Galeria otwarta z cyklu Miasto – przestrzeń – społeczność
23 maja 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Arsenał elektrownia w Białymstoku

Dodaj komentarz