• 2017-05-20

Dasz wiarę? Otwarcie Fotofestiwalu juz 1 czerwca

Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz.

16. Fotofestiwal w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

16. Fotofestiwal w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste. Stąd tytuł 16. edycji Fotofestiwalu: Dasz wiarę? / Can You Imagine?. Od 1 do 11 czerwca w Łodzi poza wystawami: akcje w przestrzeni miejskiej, rozstrzygnięcie Grand Prix, nowy przegląd portfolio, projekcje filmów, warsztaty, wystawy książek fotograficznych, atrakcje dla dzieci.

Zespół kuratorski zaprezentuje prace mistrza artystycznej mistyfikacji Joana Fontcuberty. Będzie to pierwsza w Polsce tak duża prezentacja dorobku jednego z najbardziej znanych artystów, kuratorów i teoretyków fotografii. Dialog z widzem w programie Dasz wiarę? / Can you imagine? podtrzymają subtelne, (nie)prawdziwe instalacje Noémie Goudal i kuratorowany przez Lydię Dorner, najnowszy projekt tropiciela absurdów Martina Kollara. Wystawę kuratorską przygotowuje jeden z najbardziej intrygujących twórców młodego pokolenia Augustin Rebetez.

Trash cans for hearts and people have no soul. A chorus exhibition curated by Augustin Rebetez to więcej niż wystawa fotografii, to totalny artystyczny wszechświat, który Rebetez stworzy z szesnastoma innymi artystami, m.in.: Davidem Favrodem (laureatem Grand Prix Fotofestiwal 2014) oraz Christianem Pattersonem, Birthe Piontek, Reinerem Riedlerem i Yumiko Utsu. Do tematu tegorocznej edycji Fotofestiwalu nawiąże także wystawa książek fotograficznych oraz wybrane projekcje filmowe. Aby Fotofestiwal w całości nie pozostał w świecie fikcji, agencja fotoreporterów i dokumentalistów NOOR zorganizuje wystawę, warsztaty dla fotografów oraz imprezę z okazji swoich dziesiątych urodzin.

16. Fotofestiwal
Od 1 do 11 czerwca 2017 roku
Łódź

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR