• 2017-05-19

Zwyczajna dziewczyna

Producenci filmów Boska Florence oraz Carol przedstawiają błyskotliwą, zabawną i wzruszającą komedię Zwyczajna dziewczyna z rewelacyjną obsadą. Występują Gemma Arterton, Sam Claflin i Bill Nighy.

„Zwyczajna dziewczyna”, reż. Lone Sherfig (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zwyczajna dziewczyna”, reż. Lone Sherfig (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie „gadki szmatki”, czyli kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

Lone Scherfig to jedna z najciekawszych europejskich reżyserek, doceniania zarówno w Europie, jak i na świecie. Swoją przygodę z kinem rozpoczęła w latach 90., jako jedna z pierwszych tworząc zgodnie z zasadami manifestu Dogma 95, ogłoszonego m.in. przez Larsa von Triera i Thomasa Vinterberga. Dunka szybko podbiła serca publiczności, także w Polsce.

Zwyczajna dziewczyna, reż. Lone Scherfig
Premiera: 26 maja 2017 roku
M2 Films

Dodaj komentarz