• 2017-05-19

Więcej niż lekcja, więcej niż kino

Organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty program to comiesięczne spotkanie w kinie w interesujących cyklach tematycznych. Dzieci i młodzież są zachęcane do nauki o filmie i poprzez film. Zapisy na edycję 2017/2018 ruszyły 15 maja i potrwają do 10 października.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program dla przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Co miesiąc przez cały rok szkolny odbywają się projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach 18 cyklów tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

W programie nadchodzącej edycji znajdzie się 180 filmów i dołączonych do nich materiałów dydaktycznych. Dzieci i młodzież mogą wspólnie uczyć się o filmie i poprzez film, nauczyciele mogą wyjść do kina z młodzieżą, w innowacyjny sposób wzbogacając ofertę edukacyjną i bazę materiałów merytorycznych do wykorzystania na lekcjach.

Pełny program, przykładowe scenariusze i analizy psychologiczne, będzie można znaleźć w katalogu, który już niebawem trafi do rąk nauczycieli. Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną, udostępniamy przydatne materiały dydaktyczne. Seansom NHEF w kinie towarzyszy prelekcja przygotowana przez doświadczonego edukatora filmowego.

W tym roku program trafi do 42 miast w Polsce. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to 200 000 uczestników i 7000 nauczycieliw skali roku, biorących udział w comiesięcznych pokazach w lokalnym kinie.

12. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Zapisy trwają od 15 maja do 10 października
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR