• 2017-05-19

Więcej niż lekcja, więcej niż kino

Organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty program to comiesięczne spotkanie w kinie w interesujących cyklach tematycznych. Dzieci i młodzież są zachęcane do nauki o filmie i poprzez film. Zapisy na edycję 2017/2018 ruszyły 15 maja i potrwają do 10 października.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program dla przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Co miesiąc przez cały rok szkolny odbywają się projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach 18 cyklów tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

W programie nadchodzącej edycji znajdzie się 180 filmów i dołączonych do nich materiałów dydaktycznych. Dzieci i młodzież mogą wspólnie uczyć się o filmie i poprzez film, nauczyciele mogą wyjść do kina z młodzieżą, w innowacyjny sposób wzbogacając ofertę edukacyjną i bazę materiałów merytorycznych do wykorzystania na lekcjach.

Pełny program, przykładowe scenariusze i analizy psychologiczne, będzie można znaleźć w katalogu, który już niebawem trafi do rąk nauczycieli. Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną, udostępniamy przydatne materiały dydaktyczne. Seansom NHEF w kinie towarzyszy prelekcja przygotowana przez doświadczonego edukatora filmowego.

W tym roku program trafi do 42 miast w Polsce. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to 200 000 uczestników i 7000 nauczycieliw skali roku, biorących udział w comiesięcznych pokazach w lokalnym kinie.

12. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Zapisy trwają od 15 maja do 10 października
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR