Spotkanie z dziełem: Władysław Strzemiński

W ramach obchodów 100-lecia awangardy w Polsce, Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na wyjątkową ekspozycję. Wystawa Spotkanie z dziełem: Władysław Strzemiński zorganizowana w Galerii Centrum Filmowego w Gdyni to kontynuacja projektu Łódź w Gdyni, tym razem niemal dosłownie, jej główną atrakcją jest bowiem prezentacja Pejzażu łódzkiego z 1933 roku autorstwa jednego z najważniejszych artystów awangardowych w Polsce.

Łódź w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódź w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ekspozycja stanowi wyjątkową okazję, by poznać sylwetkę Władysława Strzemińskiego,  niepokornego, interdyscyplinarnego twórcy oraz przede wszystkimi doświadczyć spotkania z jego dziełem. Dziełem awangardowym, abstrakcyjnym a więc trudną w odbiorze, niezrozumiałą intelektualną łamigłówką jak powszechnie mówi się i postrzega całą sztukę nowoczesną.

Wystawa, stając się przestrzenią do zadawania pytań o intencje artysty, jego pojmowanie sztuki oraz o motywację do stworzenia dzieła, jest również miejscem do poszukiwania na nie odpowiedzi również dla najmłodszych zwiedzających. Dzieci wraz z opiekunami będą mogły dowiedzieć się czym jest sztuka awangardowa, stworzyć jedyny w swoim rodzaju, geometryczny alfabet oraz namalować obraz inspirując się słynnymi powidokami Strzemińskiego, który zostanie wyeksponowany w galerii w towarzystwie Pejzażu łódzkiego. Wszyscy zwiedzający zaś dowiedzą się co u progu awangardy łączyło Strzemińskiego z Gdynią.

Spotkanie z dziełem: Władysław Strzemiński 
Wernisaż 19 maja 2017 roku, godz. 19.00
Centrum Filmowe w Gdyni

Dodaj komentarz