Rekrutuj się na Mood for Wood

Mood for Wood to ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. 45 studentów w terminie od 4 do 12 sierpnia swoimi projektami postara się zmienić pięć związanych z wodą lokalizacji w Poznaniu.

Mood for Wood (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mood for Wood (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W warsztatach weźmie udział 45 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 5 grupach zaprojektują i wykonają meble/przestrzenie do wypoczynku dla pięciu wybranych lokalizacji związanych z wodą w Poznaniu.

Wybrane do projektu lokalizacje mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią różne funkcje. Organizatorzy chcą pokazać, że woda w Poznaniu to nie tylko Warta. Jedną z lokalizacji zaproszonych do tej edycji będzie Brama Poznania – Muzeum Ichot położone nad Cybiną, Jezioro Rusałka, które od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie nawet zimą, czy kultowa pływalnia miejska Chwiałka, na której tysiące poznaniaków uczyło się pływać. Tak jak podczas poprzednich edycji warsztatów uczestnicy spotkają się z użytkownikami lokalizacji, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów, które powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej.

Warsztaty Mood for Wood wyróżniają się na tle innych warsztatów studenckich realizacją projektów warsztatowych, które będą miały rzeczywisty wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych.

Mood for Wood
Rekrutacja trwa do 10 czerwca 2017 roku
Poznań

Dodaj komentarz