Mistrz sztuki nowych mediów w Gdańsku

CSW Łaźnia 1 w Gdańsku zaprasza 19 maja na wernisaż wystawy pioniera sztuki interaktywnej Masakiego Fujihaty pt. Poszerzanie świata.

Masaki Fujihata, „Poszerzania świata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Masaki Fujihata, „Poszerzania świata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa eksploruje artystyczne wymiary porządku kulturowego budowanego na fundamencie wskazanych właściwości sztuki Fujihaty, ze szczególnym zwróceniem uwagi na interaktywność, lokacyjność i hybrydyczność (rzeczywistość poszerzona). W samym centrum jej zainteresowania leży jednak przede wszystkim rzeczywistość poszerzona jako medium – technologia artystyczna – i metoda odnoszenia się do rzeczywistości.

Dominujące znaczenie tej właśnie perspektywy uwidacznia się nie tylko w charakterystyce udostępnianych dzieł, lecz również w strukturze wystawy, w równoległej prezentacji zarówno prac powstałych w ramach tej estetyki, przy wykorzystaniu technologii AR, jak Capture in Half, lecz także współczesnych wersji prac wcześniejszych, jak Field_Work@Alsace, oferowanych obecnie publiczności w postaci AR.

Wystawa Poszerzania świata, eksplorując kulturowe i artystyczne konsekwencje technologii proponuje doświadczenie transgresji i odnajdywania się w rozrastających się i rozszerzających światach. Doświadczenie podróży przez płynną, niestabilną, nieustannie przeobrażającą się hybrydyczną rzeczywistość. Więcej o wystawie można przeczytać w artykule Masaki Fujihata. Poszerzanie świata.

Masaki Fujihata. Poszerzanie świata
Kurator: Ryszard W. Kluszczyński
Koordynacja: Jolanta Woszczenko
Od 19 maja do 2 lipca 2017 roku
Wernisaż 19 maja 2017 roku, godz. 18.00
CSW Łaźnia 1 w Gdańsku

Dodaj komentarz