Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

14 maja wystartował  58. sezon Koncertów Chopinowskich zainaugurowany przez Lukasa Geniušasa. W kolejną niedziele 21 maja wystąpi amerykański pianista Kevin Kenner oraz Krzysztof Trzaskowski.

58. Koncerty Chopinowskie, fot. Aleksandra Mościcka (źródło: materiały prasowe)

58. Koncerty Chopinowskie, fot. Aleksandra Mościcka (źródło: materiały prasowe)

Kevin Kenner – wybitny znawca i wykonawca muzyki Chopina, światowej sławy amerykański pianista, zaliczany do grupy wielkich chopinistów. Kształcił się pod okiem Krzysztofa Brzuzy, następnie w Krakowie profesor Ludwik Stefański przygotował go do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980), gdzie był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Otrzymał wtedy wyróżnienie dla obiecującego artysty. Dziesięć lat później w tym samym konkursie zajął II miejsce (I nie zostało przyznane), nagrodę publiczności oraz nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie za najlepsze wykonanie poloneza. Dwadzieścia lat później, w 2010 roku, artysta zasiadał w jury Konkursu Chopinowskiego.

Krzysztof Trzaskowski – wielokrotnie nagradzany w Polsce i zagranicą pianista, który występował na największych scenach muzycznych świata. Z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina prowadził kursy mistrzowskie w Indiach i nagrał płytę Chopin for India. W swoim bogatym i różnorodnym dorobku pianistycznym ma liczne nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Dla wszystkich melomanów, którym nie uda się wybrać na recital Kevina Kennera, organizatorzy przygotowali relację online – szczegóły można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku.

58. Koncerty Chopinowskie
Inauguracja: 14 maja 2017 roku
Najbliższe koncerty: 21 maja 2017 roku, godz. 12.00 i 16.00
Łazienki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz