• 2017-05-19

Festiwal filmów sportowych Sztafeta

Już 19 maja w warszawskim kinie Praha wystartuje Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta.Przez trzy kolejne dni weekendu na ekranie pojawią się fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata. Festiwal otworzy premiera głośnego już, polskiego dokumentu – Moja walka, którego bohaterem jest Mamed Khalidov. Polską premierę na Sztafecie będzie miał także film o legendzie – najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie – I Am Bolt.

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na miłośników sportu i dobrego kina czekają wyjątkowe filmowe historie, m.in.: opowieść o Antonio Tenorio, niewidomym judoce, który pnie się po mistrzostwo, czy o Giuseppe Marinonim, słynnym włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów. Będzie opowieść o Snowmanie, koniu uratowanym od rzezi, który zdobył stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych), historia niezwykłej grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, czy wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpływa na przemiany społeczne.

Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka swingowa przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym Sztafety będzie Luke Tyburski, bohater filmu The Ultimate Triathlon , który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta
Od 17 do 21 maja 2017 roku
Fundacja Węzeł
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz