• 2017-05-19

Dzika

Dzika w reżyserii Nicolette Krebitz opowiada historię kobiety, która postanowiła porzucić swoje dotychczasowe życie i oddać się eksploracjom do tej pory zapomnianych obszarów jej codzienności. Film zdobył Bavarian Film Awards 2017 w kategorii Najlepsza Reżyseria.

„Dzika”, reż. Nicolette Krebitz (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Dzika”, reż. Nicolette Krebitz (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film niemieckiej reżyserki opowiada historię wyzwalającej się kobiecej seksulaności. Główna bohaterka na co dzień pracuje w firmie IT. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie i przerwać jego monotonię – zabiera do domu dzikiego wilka. Zwierzę uwalnia w niej od dawna utajone pragnienia i żądze. Ania coraz bardziej odrywa się od rzeczywistości, a granice między naturą i światem zaczynają się zacierać.

Ta anarchistyczna opowieść odsłania względność podziałów między światem ludzi i zwierząt. Do góry nogami zostaje odwrócony porządek społeczny i tłamszona przez patriarchat kobieca seksualność. Atmosferę budują starannie skomponowane poetyckie kadry i subtelne napięcia między główną bohaterką i jej towarzyszem – wilkiem. W tej nowoczesnej baśni do głosu dochodzą najdziksze siły i fantazje.

Dzika, reż. Nicolette Krebitz
Premiera: 26 maja 2017 roku
Bomba Film

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR