Romans Olszowy i Poniatowskiego

Dominika Olszowy i Cezary Poniatowski, choć nie współpracowali ze sobą wcześniej, oboje włączają różne media do swoich realizacji i wykorzystują przy tym elementy oraz narracje dosłownie zaczerpnięte z życia codziennego — skrótowość i poczucie humoru podszyte ironią, dwuznaczność i zmienne sytuacji uznawanych za oczywiste.

Dominika Olszowy, Cezary Poniatowski, „True romance” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dominika Olszowy, Cezary Poniatowski, „True romance” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już samo miejsce prezentacji, Zona Sztuki Aktualnej, staje się wątkiem tytułowego spotkania obojga artystów. Ściany w piwnicznej przestrzeni Akademii Sztuki będą zdobić nie tylko efekty pracy Olszowy i Poniatowskiego i ich rytualnego performansu, ale również będą nosić ślady obecności innych osób świadomie oraz przypadkowo zaangażowanych w proces powstawania przedsięwzięcia, zasiadających dookoła gorącego źródła w centralnym punkcie ekspozycji, uczestnicząc w oczyszczającym geście zjednoczenia ciał i intencji.

True Romance jest zapisem wspólnego performatywnego działania zrealizowanego na miejscu i okazją do zaprezentowania pozornie odmiennych praktyk w kolaboratywnej aranżacji na wzór wystawy indywidualnej. Wystawie towarzyszy aplikacja-oprowadzanie.

Dominika Olszowy i Cezary Poniatowski. True Romance
Kurator: Romuald Demidenko
Otwarcie wystawy: 18 maja 2017 roku, godz. 19.00
Od 19 maja do 14 czerwca 2017 roku
Zona Sztuki Aktualnej w Szczecinie

Dodaj komentarz