• 2017-05-17

Netflix zekranizuje Wiedźmina

Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego doczeka się ekranizacji! Netflix, autor takich serialowych hitów jak House of Cards czy Orange Is The New Black zdecydował się wyprodukować anglojęzyczny serial oparty na historii Geralta z Rivii.

Wczesny koncept Geralta z Rivii z gry „Wiedźmin: Dziki Gon”, autor: BANDAI NAMCO Entertainment Europe (źródło: The Witcher 3: Wild Hunt  – PS4/XB1/PC  – World Setting (Gamescom Dev Diary)) CC BY 3.0

Wczesny koncept Geralta z Rivii z gry „Wiedźmin: Dziki Gon”, autor: BANDAI NAMCO Entertainment Europe (źródło: The Witcher 3: Wild Hunt – PS4/XB1/PC – World Setting (Gamescom Dev Diary)) CC BY 3.0

Postać Wiedźmina znana jest na całym świecie. Opowiadania Sapkowskiego stały się bestsellerem, a gra stworzona przez CD Projekt przez wielu okrzyknięta była najlepszą grą 2015 roku. Tym razem historia pogromcy potworów doczeka się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu.

Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat – mówi Andrzej Sapkowski.

Sean Daniel oraz Jason Brown z Sean Daniel Company wraz z Tomkiem Bagińskim i Jarosławem Sawko z Platige Image będą producentami wykonawczymi. Twórca Katedry będzie także reżyserem przynajmniej jednego z odcinków.

Netflix stworzy serial na podstawie Wiedźmina
Ogłoszenie: 17 maja 2017 roku

Dodaj komentarz