• 2017-05-17

Sukces oparty na sentymencie

Wystawa Skup – Hurt – Detal ukazuje mechanizmy funkcjonowania i sukces w branży projektowej na przykładzie łódzkiej marki Pan tu nie stał, którą od ponad dziesięciu lat tworzą Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 maja w Instytucie Dizajnu w Kielcach.

„Skup – Hurt – Detal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Skup – Hurt – Detal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym założeniem kuratorek: Aleksandry Banaś i Joanny Kurkiewicz, jest przedstawienie historii i działania biznesu, który zrodził się z sentymentu do kultury wizualnej minionych dekad. Ekspozycja akcentuje budowanie tożsamości marki w oparciu o lokalność. Jest to jedna z pierwszych polskich firm, która całą swoją produkcję oparła o stałą współpracę z podwykonawcami z Łodzi i okolic.

Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się procesowi produkcji, metodom wdrażania produktu na rynek i ścieżek dotarcia do odbiorcy. Wystawa Skup – Hurt – Detal pokazuje także szerokie grono współpracujących z firmą współczesnych grafików i projektantów.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert Rosalie. na scenie dziedzińca Wzgórza Zamkowego. Dzień później, podczas Nocy Muzeów 20 maja o godzinie 18.00, twórcy marki Pan Tu Nie Stał – Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz zapraszają na autorskie oprowadzanie, natomiast o godzinie 21.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Joanny Kurkiewicz i Aleksandry Banaś.

Rosalie. to młoda artystka pochodząca z Berlina, na co dzień mieszkająca w Poznaniu. W jej muzyce słychać zamiłowanie do nowej elektroniki, inspiruje się brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop’u lat ’80/’90. Pierwszy singiel artystki This Thing Called Love spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, szybko przekraczając liczbę 20 000 wyświetleń na YouTube. Kolejne utwory również zaowocowały dużym zainteresowaniem ze strony mediów muzycznych i pierwszymi występami na żywo.Pod koniec zeszłego roku portal Brand New Anthem uplasował artystkę w pierwszej trójce najlepiej zapowiadających się polskich artystów w 2016 roku. Obecnie Rosalie. pracuje nad debiutancką EP’ką.

Skup – Hurt – Detal
Od 19 maja do 10 września 2017 roku
Wernisaż: 19 maja, godz. 18.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz