Joanna Pawlik feat. wrocławscy artyści outsiderzy

Muzeum Współczesne Wrocław oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na otwarcie wystawy Joanna Pawlik feat.: Kamil Kurzawa, Daniel Stachowski. Schron bojowy.

Joanna Pawlik, „Fashion Ukraine”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Pawlik, „Fashion Ukraine”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Schron bojowy Joanny Pawlik to opowieść dwubiegunowa. Z jednej strony artystka konsekwentnie podejmuje refleksję nad niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających w świecie sztuki i w społeczeństwie. Bada granice pomiędzy profesjonalnymi i amatorskimi środkami wypowiedzi artystycznej, stawia pytania o możliwość ich współistnienia i rezonowania w procesie twórczym.

Zapraszając do udziału w tej problemowej wystawie dwójkę wrocławskich artystów outsiderów: Kamila Kurzawę i Daniela Stachowskiego, Joanna Pawlik stawia na równi swoje prace z ich twórczością, redukując tym samym podziały pomiędzy przyjętą oficjalnie sztuką profesjonalną i sztuką wizjonerów z kręgu Outsider Art. Z drugiej strony zaś komentuje i reaguje na zagrożenia i zło, coraz częściej i mocniej dochodzące współcześnie do głosu.

Joanna Pawlik feat.: Kamil Kurzawa, Daniel Stachowski. Schron bojowy
Kuratorka: Joanna Pawlik
Współpraca kuratorska: Agnieszka Chodysz-Foryś
Od 19 maja do 5 czerwca 2017 roku
Wernisaż 19 maja 2017 roku, godz.  18.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz