Ulica książek. Targi Dobre Strony

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odbędą się w tym roku w wyjątkowym miejscu. W weekend poprzedzający Dzień Dziecka, 26–28 maja, Przejście Garncarskie, obok Wrocławskiego Domu Literatury i Klubu Proza, zostanie zamienione w niezwykłą ulicę książek.

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Dobre Strony, to jedna z niewielu takich imprez w kraju, dedykowana przede wszystkim młodym czytelnikom, ich rodzicom, opiekunom, pedagogom, nauczycielom i animatorom kultury. Co roku Wrocław odwiedza kilkudziesięciu Wydawców najlepszych i najpiękniejszych książek dla dzieci i młodzieży. Oferta jest bogata i często zupełnie inna niż ta, z którą możemy spotkać się w dużych, sieciowych księgarniach. Można liczyć miedzy innymi na niszowe i unikatowe wydania oraz premiery książek.

W tym roku Dobre Strony zajmą całą ulicę biegnącą przez środek wrocławskiego Rynku. Przez trzy dni Przejście Garncarskie stanie się ulicą książek. Tutaj staną stoiska Wydawców, dzieci spotkają swoich ulubionych pisarzy i ilustratorów oraz aktorów-animatorów przebranych za Bajarzy i Mole Książkowe. Dodatkowo będzie okazja zwiedzić Wrocławski Dom Literatury zajmujący dwa piętra w kamienicy przy Przejściu Garncarskim 2.

Drzwi otwarte przez cały czas będzie miał także mieszczący się na drugim piętrze klub literacko-muzyczny Proza. Tutaj nie tylko będzie można odpocząć i zjeść coś pysznego, ale także będziemy można poczytać na miejscu czy skorzystać z największego w mieście regału bookcrossingowego. Duża przestrzeń ze sceną pomieści również część spotkań autorskich i warsztatów dla dzieci, które znajdą się w programie Dobrych Stron. W działania programowe włączy się także Instytut im. Jerzego Grotowskiego, który mieści się obok w Przejściu Żelaźniczym. Dyrektor Jarosław Fret zadeklarował przeprowadzenie specjalnych, otwartych warsztatów artystycznych dla młodych miłośników książek.

Co roku podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony jest przyznawana, ufundowana przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Nagroda Dobre Strony – prestiżowe wyróżnienie dla Wydawców najlepszych książek dla dzieci lub młodzieży. Tym razem jury przyzna dwie równorzędne nagrody w osobnych kategoriach.

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony
Od 26 do 28 maja 2017 roku
Wrocławski Dom Literatury

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR