Ulica książek. Targi Dobre Strony

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odbędą się w tym roku w wyjątkowym miejscu. W weekend poprzedzający Dzień Dziecka, 26–28 maja, Przejście Garncarskie, obok Wrocławskiego Domu Literatury i Klubu Proza, zostanie zamienione w niezwykłą ulicę książek.

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Dobre Strony, to jedna z niewielu takich imprez w kraju, dedykowana przede wszystkim młodym czytelnikom, ich rodzicom, opiekunom, pedagogom, nauczycielom i animatorom kultury. Co roku Wrocław odwiedza kilkudziesięciu Wydawców najlepszych i najpiękniejszych książek dla dzieci i młodzieży. Oferta jest bogata i często zupełnie inna niż ta, z którą możemy spotkać się w dużych, sieciowych księgarniach. Można liczyć miedzy innymi na niszowe i unikatowe wydania oraz premiery książek.

W tym roku Dobre Strony zajmą całą ulicę biegnącą przez środek wrocławskiego Rynku. Przez trzy dni Przejście Garncarskie stanie się ulicą książek. Tutaj staną stoiska Wydawców, dzieci spotkają swoich ulubionych pisarzy i ilustratorów oraz aktorów-animatorów przebranych za Bajarzy i Mole Książkowe. Dodatkowo będzie okazja zwiedzić Wrocławski Dom Literatury zajmujący dwa piętra w kamienicy przy Przejściu Garncarskim 2.

Drzwi otwarte przez cały czas będzie miał także mieszczący się na drugim piętrze klub literacko-muzyczny Proza. Tutaj nie tylko będzie można odpocząć i zjeść coś pysznego, ale także będziemy można poczytać na miejscu czy skorzystać z największego w mieście regału bookcrossingowego. Duża przestrzeń ze sceną pomieści również część spotkań autorskich i warsztatów dla dzieci, które znajdą się w programie Dobrych Stron. W działania programowe włączy się także Instytut im. Jerzego Grotowskiego, który mieści się obok w Przejściu Żelaźniczym. Dyrektor Jarosław Fret zadeklarował przeprowadzenie specjalnych, otwartych warsztatów artystycznych dla młodych miłośników książek.

Co roku podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony jest przyznawana, ufundowana przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Nagroda Dobre Strony – prestiżowe wyróżnienie dla Wydawców najlepszych książek dla dzieci lub młodzieży. Tym razem jury przyzna dwie równorzędne nagrody w osobnych kategoriach.

8. Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony
Od 26 do 28 maja 2017 roku
Wrocławski Dom Literatury

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR