Spotkanie ze szwedzką literaturą dziecięcą

Jedyne na Śląsku spotkanie z Martinem Widmarkiem, gigantem szwedzkiej literatury dziecięcej odbędzie się 20 maja w Katowicach. Autor – po wizycie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie – przyjedzie do Biblioteki Śląskiej.

Martin Wimdark (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martin Wimdark (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martin Widmark z zawodu jest nauczycielem, przez 10 lat pracował w szkole podstawowej w Rinkeby. Od 1980 roku na stałe mieszka wraz z rodziną w Sztokholmie. Był również nauczycielem w szkole średniej, uczył imigrantów języka szwedzkiego i napisał kilka podręczników. Fascynuje się dziwactwami i osobliwościami jedzenia, muzyki, języka czy ludzi. Jest autorem popularnych detektywistycznych serii dla dzieci: Upiorna agentka Nelly Rapp (wyd. Mamania), Lasse i Maja czy Dawid i Larisa (wyd. Zakamarki).

Jego książki nie schodzą z list bestsellerów w wielu krajach, zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najbardziej wymagających czytelników, jakimi są dzieci. Promowana obecnie Tyczka w Krainie Szczęścia (wyd. Mamania) to efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki. Spotkanie z pisarzem poprowadzi Marta Dybula.

Spotkanie z Martinem Widmarkiem
20 maja 2017 roku, godz. 15.00
Biblioteka Śląska w Katowicach

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR