Zbigniew Gostomski prezentuje

Galeria Foksal zaprasza na wystawę Zbigniewa Gostomskiego, należący do wąskiej grupy artystów założycieli Galerii Foksal, prezentuje na aktualnej wystawie zarówno swoje najstarsze jak i najnowsze prace.

Zbigniew Gostomski, „Jeszcze wschód słońca”, 1991 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbigniew Gostomski, „Jeszcze wschód słońca”, 1991 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pozornie znajdujące się na ekspozycji rysunki dzieli od rzeźb i namalowanego na ścianie obrazu wiele dziesiątków lat. Jednakże admiratorzy i znawcy jego sztuki bez trudu dostrzegą, że w tym zestawieniu nie ma żadnej przypadkowości. Jest jedynie nowy „stan rzeczy” nowy kontekst, który ukazuje w syntetycznym ujęciu najbardziej charakterystyczne cechy całej twórczości Gostomskiego.

Wszystkie te prace łączy właściwa dla sztuki Zbigniewa Gostomskiego idea powrotu do problematyki i motywów nakreślonych wcześniej. Stwarzania nowych jakości i nowych kontekstów, których fundamenty tkwią w odkrywaniu wartości niewykorzystanych wcześniej w pełnym zakresie. Ekspozycji w Galerii Foksal towarzyszy katalog zaprojektowany przez artystę oraz wywiad przeprowadzony w 2012 roku przez kuratora Lecha Stangreta ze Zbigniewem Gostomskim.

Zbigniew Gostomski
Kurator: Lech Stangret
Od 11 maja do 16 czerwca 2017 roku
Galeria Foksal w Warszawie

Dodaj komentarz