Weź udział w DwuTakcie

Festiwal DwuTakt oferuje uczestnikom to, czego nie będą mogli doznać na koncercie czy w kinie – bezpośredni kontakt z artystami. Tysiące zadowolonych fanów nie tylko zobaczyło u nas swoich idoli na żywo, ale mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wziąć autograf, a nawet z widowni zadać własne pytanie. Już 27 maja w Dworze Artusa odbędzie się czwarta edycja tego festiwalu. Już 27 maja w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się czwarta edycja tego festiwalu.

Festiwal DwuTakt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal DwuTakt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczny temat wiodący to Kobiety w popkulturze – bohaterki i twórczynie. Gośćmi będą między innymi: Maria Peszek (wokalistka), Aleksandra „Mishon” Kasprzyk (alternatywna modelka i aktorka), Ilona Łepkowska (królowa polskich telenowel), Kasia Moś (nasza tegoroczna reprezentantka na Eurowizję), Kasia „Kiciputek” Babis (rysowniczka), a na specjalne życzenie publiczności przyjedzie popularny youtuber Maciej Dąbrowski („Człowiek Warga”).

Festiwal Dwutakt, fot. Wojciech Falewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Dwutakt, fot. Wojciech Falewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy jak zawsze robią wszystko, by kultura popularna łączyła pokolenia. Taki właśnie jest DwuTakt – otwarty na publiczność w każdym wieku. Poza spotkaniami z gwiazdami w planach tegorocznej edycji jest jak zwykle mnóstwo innych atrakcji: całodzienny cykl prelekcji o superbohaterach, Strefa Gwiezdnych Wojen, Strefa Gier Konsolowych z najnowszymi materiałami, warsztaty i konkursy, pokazy najnowszych przebojów filmowych, widowiskowa Bitwa Rysunkowa, tajemnicza Strefa Kryminałów, czytelnia komiksów wraz z wystawą wyjątkowych dzieł tego gatunku, giełda różności, pokaz wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz escape room.

DwuTakt promuje nie tylko kulturę popularną, ale i wspiera naukę. Festiwal jest promotorem pierwszej w Polsce nagrody naukowej w dziedzinie kultury popularnej – Nagrody im. dra Tomasza Marciniaka, ufundowanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt
27 maja 2017 roku, godz. 12.00
Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz