• 2017-05-13

Książka. Wielka rzecz!

Książka. Wielka rzecz! to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci, który 13 i 14 maja odbędzie się w Galeri Arsenał w Białymstoku. Wyraża ono ideę, że to właśnie dzięki mądrym i pięknym książkom łykamy w dzieciństwie bakcyla odkrywcy, który pyta, jak działa świat.

Warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie nacisk postawiony jest na książki artystyczne, czyli takie, w których ilustracja nie jest jedynie dodatkiem do treści, ale jej równoprawną partnerką. Promowane są mniejsze, niszowe i rodzinne wydawnictwa, które nie mają dużej ogólnopolskiej dystrybucji. Uczestnicy Festiwalu mogą nie tylko kupić nowości książkowe bezpośrednio od wydawcy, ale również wziąć udział w warsztatach ilustratorskich, spotkać się z pisarzami, czy dać upust fantazji twórczej (String Art Room, Drukarnia bez prądu).

W tym roku nowością jest  wspólne słuchanie audycji o Janie Czochralskim, pokaz ilustrowania na żywo w wykonaniu Tomasza Samojlika oraz wykład otwarty prof. Macieja Zajkowskiego w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej. Tym, co odróżnia nasz Festiwal od innych festiwali literackich, jest skupienie się na stronie wizualnej książki i promowanie, za jej pośrednictwem, edukacji wizualnej.

Więcej na temat Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci w serwisie Wydarzenia O.pl.

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci
Od 13 do 14 maja 2017 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku

 

Dodaj komentarz