Nowa Galeria feministyczna w Krakowie

19 maja wystawą Anne Seagrave. Involved zainauguruje swoją działalność w Krakowie nowo powstała TA Galeria feministyczna. Galerię powołała do życia założona przez Annę Chromik, Karolinę Harazim–Mazur i Ewę Pasternak–Kaperę TA Fundacja w partnerstwie z currentart.space.

Anne Seagrave, „Involved” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anne Seagrave, „Involved” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysł powstał w ważnym momencie intensywnych społecznych manifestacji, a zarazem na bazie indywidualnego niepokoju i buntu, w poczuciu dewaluacji postaw i pojęć związanych z feminizmem, z potrzeby działania. (…) Jestem przekonana, że sztuka może dać kobietom i szeroko pojmowanemu feminizmowi wiele potrzebnego fermentu do przesuwania granic, przełamywania tabu, wyzwolenia ze schematów, do działania i wprowadzania zmian – mówi o swoim pomyśle Ewa Pasternak–Kapera, inicjatorka TA Fundacji i Galerii.

19 maja TA Galeria feministyczna jako pierwszą swoją wystawę zaprezentuje Anne Seagrave. Involved, a na niej Jamais vu – pracę eksponowaną w latach 2005–2007 w najbardziej niekonwencjonalnych, niezależnych przestrzeniach sztuki na całym świecie. Ekspozycja, oparta na dokumentacji 30-minutowego wyreżyserowanego portretu Anne Seagrave, mocno wpisuje się w nurt sztuki feministycznej oparty na czynnym wykorzystaniu przez artystki swego ciała jako obiektu sztuki.

W 2017 roku mija 35 lat od rozpoczęcia przez Seagrave aktywnego zaangażowania w realizowane na żywo praktyki artystyczne. Tym większa przyjemność w ramach pierwszej ekspozycji jako TA Galeria zaprosić również do udziału w spotkaniu z Artystką, które odbędzie się 27 maja o godz. 20.00 w ramach wernisażu wystawy.

Anne Seagrave. Involved 
Od 19 maja do 18 czerwca 2017 roku
TA Galeria feministyczna w Krakowie

Dodaj komentarz