• 2017-05-12

Bartosz Zaskórski i Ucieczka z tropików

12 maja w 6 Dzielnicy w Łodzi odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Ucieczka z tropików. Zagrają na niej Primo Ultimo, DJ LATE oraz Mchy i porosty, które są projektem muzycznym Bartosza Zaskórskiego – laureata Nagrody O 2017 w kategorii Sztuki wizualne & Fotografia.

Bartosz Zaskórski (fot. dzięki uprzejmości artysty)

Bartosz Zaskórski (fot. dzięki uprzejmości artysty)

Bartosz Zaskórski (Mchy i porosty) to ambitny, młody (rocznik 1987) artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie jest doktorantem w ASP w Krakowie pracowni rysunku narracyjnego Dariusza Vasiny i Jakuba Woynarowskiego. W centrum jego zróżnicowanych poczynań znajduje się opowiadanie historii, w których to, co zmyślone i realne, przenika się ze sobą – na przykład gdy jego rodzinna wieś, Żytno, staje się krainą umarłych, a minimalistyczne obiekty galeryjne – rury – snują przewrotne historie miłosne. Surrealistyczne opowieści, ujęte najczęściej w formułę słuchowiska, są uruchamiane i dopełniane rozmaitymi artefaktami – rysunkami, filmami albo książko-kasetami. Bartosz Zaskórski jest także muzykiem. W styczniu 2017 roku – jako Mchy i porosty – otworzył przestrzeń eksperymentów wizualnych, wydając album o wymownym tytule Hypnagogic polish music for teenage mutants, w którym sięgnął po język wideoklipu, a także przypadku, dysonansu czy intencjonalnego błędu.

Bartosz Zaskórski jest laureatem Nagrody O 2017 w kategorii Sztuki wizualne & Fotografia.

Primo Ultimo (Matyś Stryjek) jest DJ-em i producentem muzycznym z Łodzi. Od 2016 roku gra sety DJ-skie, w których miksuje disco, house i muzykę ambientową. Głównym ich tematem są egzotyka i trans.

DJ LATE aka OLO niegdyś był związany z krakowską sceną klubową. Obecnie odwiedza ze swoją muzyką kluby nocne w Łodzi. Balearic, afro, funk, disco oraz house to gatunki muzyczne, w których konwencji najbardziej lubi się poruszać. Jest współprowadzącym cyklu Jazztko oraz częstym gościem audycji Different Beats.

Ucieczka z tropików I: Mchy i porosty (Bartosz Zaskórski), Primo Ultimo, DJ LATE
12 maja 2017 roku, w godzinach 22.00–3.00
6 Dzielnica
Łódź

Dodaj komentarz