• 2017-05-12

Mój Anioł

W Dzień Matki na ekrany polskich kin wchodzi film Mój Anioł, niezwykła historia matki zamkniętej na oddziale psychiatrycznym oraz jej syna Anioła, który jest niewidzialny. Zdjęcia zrealizowane przez debiutującą Juliette Van Dormael zostały nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage.

„Mój Anioł”, reż. Harry Cleven (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Mój Anioł”, reż. Harry Cleven (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zamknięta na oddziale psychiatrycznym Louise rodzi niezwykłe dziecko – jej syn Anioł jest niewidzialny. Z obawy przed reakcją świata kobieta ukrywa fakt bycia matką. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Anioł poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą. Bohater ukrywa przed nią swoją przypadłość, jednak wszystko się zmienia, gdy dziewczyna odzyskuje wzrok. Niebywała warstwa wizualna filmu została doceniona nagrodą za najlepszy debiut operatorski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2016.

Harry Cleven urodził się w 1956 roku w begijskim Lièg. Jest aktorem, reżyserem i scenarzystą. Występował między innymi w obrazach Mr. Nobody (2009), Amer (2009) i Zupełnie Nowy Testament (2015). Jest twórcą thrillerów Trouble (2005) i Les diablesses (2007).

Za zdjęcia odpowiedzialna jest Juliette Van Dormael. Urodziałs się w Brukseli w 1990 roku. Jej debiutem w filmie fabularnym był obraz Mój anioł, za który nominowano ją do Nagrody Spotlight, przyznawanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych ASC. Juliette Van Dormael była gościem festiwalu Camerimage 2016 roku. Za zdjęcia do filmu Mój anioł zdobyła Grand Prix Konkursu Debiutów Operatorskich.

Mój Anioł, reż. Harry Cleven
Premiera: 26 maja 2017 roku
Mayfly

Dodaj komentarz