• 2017-05-12

Ruszają Kaliskie Spotkania Teatralne

57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych odbędzie się w dniach 13-21 maja 2017. Przedstawienia teatralne będą miały miejsce m.in. na dużej i kameralnej scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Większość wydarzeń dodatkowych odbywać będzie się w klubie festiwalowym i teatralnej Malarni.

57. Kaliskie Spotkania Teatralne (źródło: materiały prasowe organizatora)

57. Kaliskie Spotkania Teatralne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program festiwalu podzielony został na 4 bloki. W czasie jego trwania odbędzie się 8 przedstawień konkursowych, 3 pozakonkursowe i 2 mistrzowskie, a także wydarzenia dodatkowe.

Spektakle konkursowe:

W bloku konkursowym publiczność festiwalowa będzie miała okazję obejrzeć najistotniejsze wydarzenia teatralne ostatnich dwóch sezonów. Dzięki pokazom konkursowym przez ostatnie pół wieku przez sale teatralne Kalisza przewinęły się wszystkie najważniejsze postacie polskiego teatru oraz kluczowe spektakle kolejnych sezonów.

Festiwal otworzy inauguracyjne przedstawienie teatralne Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy w wykonaniu Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Spektakle jak zwykle oceniane będą przez jury społeczne i profesjonalne. Uroczyste ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu zakończenia festiwalu – niedzielę, 21 maja.

Spektakle mistrzowskie:

W czasie pokazów mistrzowskich zobaczymy prezentacje kreacji aktorskich najwybitniejszych nazwisk polskich scen. Tym razem wśród gwiazd znajdą się: Krzysztof Globisz, Jan Peszek oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Spektakle konkursowe:

W ramach sekcji pozakonkursowej, która dopełnia spektrum prezentowanej na festiwalu twórczości aktorskiej, widzowie obejrzą przedstawienia Jeden gest z warszawskiego Teatru Nowego, Hymn do miłości z poznańskiego Teatru Polskiego oraz wymykający się gatunkowym podziałom spektakl Welcome Home Boys w wykonaniu popularnego kinoteatru Mumio.

W programie wydarzeń dodatkowych festiwalu znajdą się wieczorne spotkania z zespołami teatralnymi, czytania performatywne czy silent disco.

57. Kaliskie Spotkania Teatralne
Od 13 do 21 maja 2017 roku
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dodaj komentarz