Pamiętaj o swojej mamie, czyli 5 inspiracji na niebanalny prezent na Dzień Matki

Dzień Mamy to doskonała okazja, aby podziękować tej najważniejszej osobie za miłość, troskę i poświęcenie. W ramach prezentu dobrze jest wręczyć ukochanej mamie upominek od serca – taki, który coś znaczy. Najlepsze podarunki to te własnoręcznie wykonane albo choćby samodzielnie zaprojektowane. Inwestując swój czas, energię i uczucie w przygotowanie prezentu dla mamy, można stworzyć podarunek, który wywoła szczery uśmiech na jej twarzy i przez kolejne lata będzie stanowił sentymentalną pamiątkę. W tym celu warto wykorzystać swoje fotografie oraz te, na których jest się razem z mamą. Właśnie z takich zdjęć można stworzyć jedyny w swoim rodzaju prezent na Dzień Mamy – piękny i oryginalny.

Dzień Matki (źródło: Pixabay)

Dzień Matki (źródło: Pixabay)

1. Praktyczne drobiazgi

Każdy lubi dostawać prezenty, które są jednocześnie ładne i praktyczne. Do takich rzeczy należą designerskie drobiazgi, które można wykorzystywać na co dzień. Płócienna torba na zakupy, kubek czy brelok to upominki, które przydadzą się nie tylko w domu. Warto jednak zadbać o to, żeby tego rodzaju podarunki były jedyne w swoim rodzaju. W tym celu wystarczy je spersonalizować za pomocą nadruku, np. własnego zdjęcia, zabawnej grafiki albo napisu. Z pewnością każda mama będzie szczęśliwa mogąc o poranku wypić kawę w kubku, który został zaprojektowany specjalnie dla niej, w dodatku przez własne dziecko.

2. Dekoracje do domu

Poduszka, podkładki na stół i pod kubki czy zegar na ścianę mogą stać się wyjątkową dekoracją domu, jeśli tylko zostaną właściwie wykonane. Warto spersonalizować takie przedmioty codziennego użytku, robiąc na nich indywidualny nadruk. Dzięki temu, zwykła poduszka stanie się fotopoduszką idealną na prezent na Dzień Mamy. Podobnie jak zegar ścienny, który z nadrukowanym zdjęciem, zacznie przypominać oryginalny obraz. To jednocześnie ozdoba, która sprawi, że czas będzie płynął przyjemniej.

3. Album pełen wspomnień

Podarowanie albumu uzupełnionego wybranymi zdjęciami, to doskonała forma prezentu dla najbliższych. Warto samodzielnie wyselekcjonować fotografie w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Jeśli ma to być prezent dla mamy z okazji jej święta, można zdecydować się na własne zdjęcia – od dzieciństwa aż do chwili obecnej. Najlepiej, aby na większości z nich była także mama. Dodatkowo można wzbogacić fotografie rozmaitymi opisami – zabawnymi zdaniami, wartościowymi sentencjami i ważnymi informacjami takimi, jak data czy miejsce wykonania fotografii. Chcąc przygotować prezent w bardziej profesjonalny sposób, można zdecydować się na drukowaną fotoksiążkę (https://fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html). To od pewnego czasu niezwykle popularny rodzaj samodzielnie przygotowanego albumu ze zdjęciami. Projekt polega wgraniu zdjęć, na wyborze jednego z wielu szablonów oraz zadbanie o właściwą oprawę np. sztywną okładkę i papier z perłowym połyskiem. Taki album to sentymentalna pamiątka, dzięki której mama będzie mogła wracać do wspomnień za każdym razem, kiedy po niego sięgnie.

4. Oryginalny obraz

Dzieło sztuki w postaci obrazu jest doskonałą formą dekoracji każdego domu. Jednak w ramach prezentu, szczególnie z okazji takiego święta jak Dzień Mamy, warto podarować nie kopię pracy znanego artysty czy popularną grafikę, lecz samodzielnie zaprojektowany obraz, który może stanowić doskonałą alternatywę dla zwykłych ramek ze zdjęciami. W ofertach rozmaitych drukarni można znaleźć usługi związane z wykonywaniem fotoobrazów (https://fotojoker.pl/fotoplakaty-i-fotoobrazy.html). W zależności od własnej inwencji, można zdecydować się np. na tryptyk albo jedno płótno o pokaźnych rozmiarach czy nawet kilka mniejszych, różnych obrazów, które stworzą uroczą galerię na domowej ścianie.

5. Koszulka lub fartuszek z nadrukiem

Tego rodzaju upominki są bardzo popularną formą prezentu dla każdej mamy. Koszulki i kuchenne fartuszki z zabawnymi nadrukami w postaci napisów, grafik albo zdjęć z pewnością rozśmieszą każdego. Aby je wykonać, trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnej drukarni, choć można też postarać się o stworzenie własnego projektu nadruku. Powinien nawiązywać nie tylko do okazji, ale i osobowości człowieka, któremu prezent zostanie wręczony.

DIY, czyli zrób to sam!

Przygotowując prezent na Dzień Matki warto pamiętać , że największą wartość mają upominki, w których wykonanie włożyło się własną pracę oraz poświęciło swój czas i energię. Można więc dołączyć do prezentu samodzielnie wykonaną kartkę z życzeniami albo drobne ozdoby do domu, w formie zawieszek na meble czy stojaków ze zdjęciem do postawienia na biurku. Ciekawym pomysłem jest też zrobienie ramki na zdjęcie. Aby móc ją wygodnie, własnoręcznie ozdobić, warto kupić drewnianą w kolorze białym. Oczywiście na koniec nie można zapomnieć o umieszczeniu w ramce zdjęcia, najlepiej wspólnego z mamą. W podobny sposób można wykonać brelok do kluczy. Wystarczy kupić taki, który jest przezroczysty i otwierany, aby do środka móc włożyć przygotowaną wcześniej papierową wkładkę ze zdjęciem, grafiką albo napisem. Taką miniaturkę uda się bez przeszkód wydrukować na domowej drukarce.

W poszukiwaniu większej liczby inspiracji na prezenty z okazji Dnia Mamy warto odwiedzić stronę: https://fotojoker.pl/inspiracje/dzien-matki.html. Oprócz ciekawych pomysłów i szablonów w rodzaju „Do it yourself”, gotowych do pobrania, znajduje się tu również szeroka oferta z personalizowanymi prezentami dla najbliższych. W przypadku braku własnych pomysłów można śmiało skorzystać z umieszczonych na stronie propozycji i inspiracji.

1 komentarz do artykułu “Pamiętaj o swojej mamie, czyli 5 inspiracji na niebanalny prezent na Dzień Matki”

  1. Kaja

    Ja zazwyczaj stawiam na prezenty DIY, ponieważ są niepowtarzalne i osoba, która go otrzyma widzi serce włożone w jego wykonanie. W tym roku jednak postawiłam na coś innego, ale równie oryginalnego! Kupiłam mamie gwiazdkę z nieba z kingdom of universe. Słyszałam już kiedyś o tym, ale teraz poszukałam w Internecie i znalazłam ich stronę. Mają tam wiele obiektów do kupienia, widizałam też planety i całe konstelacje. Po zapłacenou dostaje się dokumenty potwierdzające, że jest się właścicielem i przysyłają je ładnie opakowane. Teraz tylko czekam, aż mama dostanie swóją gwiazdę :)

Dodaj komentarz