• 2017-05-11

Fresh Design – Młoda Europa o Designie

Miasto, rower i ekologia to kwestie, z którymi zmierzą się młodzi projektanci z sześciu krajów europejskich podczas warsztatów Fresh Design. Co z tego wyniknie? Będzie można się przekonać między 12 a 22 maja w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu.

Fresh Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fresh Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fresh Design – Młoda Europa o Designie to 5. już edycja międzynarodowych warsztatów projektowych, organizowanych we Wrocławiu przez Fundację Open Mind. W projekcie biorą udział studenci najlepszych szkół artystycznych i projektowych z sześciu krajów Europy: Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Holandii i Polski. Tegorocznej edycji zaplanowanej na 10 majowych dni (12–22 maja) przyświeca hasło BIKEABILITY, za którym kryje się ściśle powiązane ze sobą trio: ekologia, rower oraz miasto. Międzynarodowe grupy warsztatowe będą pracować nad projektowaniem rowerów, użytkowych gadżetów dla rowerzystów, a także infrastruktury miejskiej przyjaznej jednośladom.

Organizatorzy zaplanowali dodatkowe wydarzenia dla wrocławskiej publiczności:

  • 14 maja o godz. 14.00 wystartuje Wro By Bike, czyli wyjątkowy Rajd Miejski na Orientację między CRZ Krzywy Komin a Wrocławskim Welodromem, adresowany do wszystkich miłośników jazdy na rowerze.
  • 17 maja o godz. 18.00 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się wernisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny uczestników Fresh Design. To świetna okazja, aby przyjrzeć się pracom młodych projektantów z różnych krajów Europy.
  • 18 maja o godz. 19.00 w CRZ Krzywy Komin rozpocznie się prawie dwu-godzinny blok filmowy we współpracy z BikeDays Festiwalem Filmów Rowerowych.
  • 20 maja pomiędzy godz. 12.00 a 19.00 w CRZ Krzywy Komin odbędzie się wiele warsztatów i spotkań m.in. z rowerowymi entuzjastami oraz otwarta strefa chill-outu dla dzieciaków i coś do jedzenia.
  • 21 maja od godz. 12.30 do 16.00 w Hali Stulecia odbędzie się publiczna obrona projektów, które powstaną w ramach warsztatów Fresh Design 2017. Organizatorzy w tym dniu zaplanowali również debatę na temat roli rowerów w mieście, która jest jednym z wydarzeń Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Głos zabiorą goście specjalni nie tylko z Polski, ale również z innych europejskich krajów.

Fresh Design – Młoda Europa o Designie
Od 12 do 22 maja 2017 roku
Fundacja Open Mind
CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu

Dodaj komentarz