• 2017-05-11

Fresh Design – Młoda Europa o Designie

Miasto, rower i ekologia to kwestie, z którymi zmierzą się młodzi projektanci z sześciu krajów europejskich podczas warsztatów Fresh Design. Co z tego wyniknie? Będzie można się przekonać między 12 a 22 maja w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu.

Fresh Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fresh Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fresh Design – Młoda Europa o Designie to 5. już edycja międzynarodowych warsztatów projektowych, organizowanych we Wrocławiu przez Fundację Open Mind. W projekcie biorą udział studenci najlepszych szkół artystycznych i projektowych z sześciu krajów Europy: Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Holandii i Polski. Tegorocznej edycji zaplanowanej na 10 majowych dni (12–22 maja) przyświeca hasło BIKEABILITY, za którym kryje się ściśle powiązane ze sobą trio: ekologia, rower oraz miasto. Międzynarodowe grupy warsztatowe będą pracować nad projektowaniem rowerów, użytkowych gadżetów dla rowerzystów, a także infrastruktury miejskiej przyjaznej jednośladom.

Organizatorzy zaplanowali dodatkowe wydarzenia dla wrocławskiej publiczności:

  • 14 maja o godz. 14.00 wystartuje Wro By Bike, czyli wyjątkowy Rajd Miejski na Orientację między CRZ Krzywy Komin a Wrocławskim Welodromem, adresowany do wszystkich miłośników jazdy na rowerze.
  • 17 maja o godz. 18.00 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się wernisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny uczestników Fresh Design. To świetna okazja, aby przyjrzeć się pracom młodych projektantów z różnych krajów Europy.
  • 18 maja o godz. 19.00 w CRZ Krzywy Komin rozpocznie się prawie dwu-godzinny blok filmowy we współpracy z BikeDays Festiwalem Filmów Rowerowych.
  • 20 maja pomiędzy godz. 12.00 a 19.00 w CRZ Krzywy Komin odbędzie się wiele warsztatów i spotkań m.in. z rowerowymi entuzjastami oraz otwarta strefa chill-outu dla dzieciaków i coś do jedzenia.
  • 21 maja od godz. 12.30 do 16.00 w Hali Stulecia odbędzie się publiczna obrona projektów, które powstaną w ramach warsztatów Fresh Design 2017. Organizatorzy w tym dniu zaplanowali również debatę na temat roli rowerów w mieście, która jest jednym z wydarzeń Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Głos zabiorą goście specjalni nie tylko z Polski, ale również z innych europejskich krajów.

Fresh Design – Młoda Europa o Designie
Od 12 do 22 maja 2017 roku
Fundacja Open Mind
CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR