• 2017-05-11

Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych

Nadjeżdża okrągła, piąta edycja największego festiwalu filmów rowerowych w Polsce. Od 8 do 11 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Bike Days, a na nim kilkanaście filmów pokazujących, że dwa koła to coś więcej niż środek transportu.

Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Program Bike Days Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 20 filmów (18 dokumentów i 1 pełnometrażowa fabuła i 1 fabularyzowany krótki metraż) w kilku blokach tematycznych i wydarzeniach specjalnych. Przegląd otworzy unikatowy film wyświetlony na taśmie 35 mm, nagrodzony w 2001 roku Srebrnym Niedźwiedziem – Rower z Pekinu Xiaoshuai Wanga, określany mianem chińskich Złodziei rowerów Vittorio De Siki. Zaplanowano także kilka premier, w tym pierwszy film o pierwszym Tour de Pologne kobiet – Tour z udziałem producentek i bohaterek, zawodowych kolarek z grupy MAT ATOM.

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem Chodź na rower. Hasło przewodnie jest lekko nostalgiczne i odnosi się do przeszłości, kiedy jedną z głównych rozrywek była jazda na rowerze po osiedlu. Dziś nadal tak mówimy, ale w znaczeniu np. treningu kolarskiego. I zachęty do aktywności. Bez wielkich słów. Za to z wielkim zapałem.

Stałym punktem programu Bike Days jest Piknik na Welodromie.„Welodrom ożywa dzięki pełnym trybunom, a jego atmosfera rozkwita wprost proporcjonalnie do liczby gości. Z tego względu wspólnie z BWA Awangarda zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na rodzinny piknik” – mówią organizatorzy.

Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days
Od 8 do 11 czerwca 2017 roku
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz