• 2017-05-10

Fotograf na wakacjach

Galeria Obok ZPAF w Warszawie zaprasza na wystawę fotografii Piotra Kuci pt. Return, której kuratorką jest Anna Wolska.

Piotr Kucia, „Return” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Kucia, „Return” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentowane prace stanowią zbiór fotografii, które autor rejestrował w trakcie swoich rozlicznych wyjazdów oraz w oderwaniu od pracy zawodowej. Nie mamy tutaj więc jakiejś określonej chronologii, czy ukrytej narracji lecz luźne obrazy działające na zasadzie skojarzeń formy, koloru i kompozycji.

Wystawa ta, z pewnością smaczna wizualnie, jest dla mnie wyrazem skrywanej przez Piotra Kucię wewnętrznej ekspresji i radości wynikającej z możliwości bezpośredniego kontaktu autora z otoczeniem oraz możliwości chwytania ulotności, niepowtarzalności chwili przy pomocy aparatu nieobiektywowego. Jest ona tytułowym „powrotem” do magii związanej z początkami fotografii z ubiegłych stuleci.

Kurator: Anna Wolska

Piotr Kucia – fotograf, operator filmowy, wykładowca akademicki, inicjator i koordynator wielu akcji i projektów edukacyjnych bazujących na innowacji i nowych technologiach. Adiunkt na Wydziale Sztuki Mediów, gdzie zajmuje się kreacją światła w filmie i fotografii. Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2013 r. uzyskał stopień doktora sztuk filmowych z projektu fotograficznego Beethoven–metamorfoza wyróżnionego na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Inicjator i pomysłodawca wystaw fotograficznych AXOR-INSPIRACJE. Pomysłodawca i opiekun konkursu dla studentów szkół filmowych na realizacje booktrailera organizowanego przez Wydawnictwo WAB.

Piotr Kucia. Return…
Od 8 maja do 4 czerwca 2017 roku
Galeria Obok ZPAF w Warszawie

Dodaj komentarz