Najnowsze prace Marioli Wawrzusiak

Zwierzęta domowe to opowieść nie o domowych zwierzętach w potocznym rozumieniu lecz historia o stworach ciekawych, frapujących lub przerażających. Rzeźby Mariol Wawrzusiak od 12 maja będą do zobaczenia w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.

Mariola Wawrzusiak, „Zwierzęta domowe” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariola Wawrzusiak, „Zwierzęta domowe” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwierzyniec, ogród zoologiczny, zwierzęta spawane z zardzewiałej stali. Medytujące i krzyczące małpy, niesforne mrówki, sowy, nietoperze i inne zwierzęta zatrzymane w ruchu. Rzeźby Marioli Warzusiak to niekiedy emocje ukryte pod „rdzawym płaszczem” zwierzęcych form albo naturalne, pierwotne fascynacje światem zwierząt. Na włocławskiej wystawie zobaczymy głównie najnowsze prace autorki.

Mariola Wawrzusiak – urodziła się w Rzeszowie w 1971r. Studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1992-1997. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. Jest profesorem nadzwyczajny ASP w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Prowadzi pracownię rysunku dla studentów od II do V roku. Uzyskała stypendium Cultural City Network Graz (1998r.), Stypendium Miasta Krakowa (1999r.). Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000r.)

Mariola Wawrzusiak. Zwierzęta domowe
Od 12 maja do 4 czerwca 2017 roku
Wernisaż 12 maja 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Dodaj komentarz