• 2017-05-10

Ile twarzy ma design?

Poznań Design Festiwal to kontynuacja projektu Poznań Design Days, podczas którego koncentrujemy uwagę na problematyce designu i przestrzeni miejskiej. W tym roku tematem przewodnim stanie się rzeka, jej relacja i powiązanie z miastem. 12 maja odbędzie się wernisaż wystawy Ile twarzy ma dizajn?, która podsumowuje kilkumiesięczną pracę wrocławskich dzieci i najlepszych polskich projektantów.

„Ile twarzy ma design?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ile twarzy ma design?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design jest wszechobecny. Można go porównać do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia. W związku z tym warto zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać? Wystawa podsumowuje pracę wrocławskich dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń.

„Ile twarzy ma design?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ile twarzy ma design?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa to dżungla projektów pełna kolorów, kształtów, tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów i form ukrywa się design. Wystarczy przyjrzeć się uważnie i przekonać się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny oraz funkcjonalny.

Podczas wystawy okaże się, że design można nawet dotknąć, choć często jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon. To projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko – dorosły. Stanowią one połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych, polskich projektantów. To nie będzie tylko zwykła prezentacja rezultatów prac, ale ciekawe zadania i zagadki do rozwiązania oraz przeróżne zabawy.

Projektanci zaangażowani w projekt:

KABO & PYDO, Kalina Bańka, Katarzyna Bogucka, Grynasz Studio, Pani Jurek, Wiktoria Lenart, Karina Marusińska, Barbara Śniegula, Witamina D, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Zuzanna Góra.

Ile twarzy ma design?
Od 12 do maja 2017 roku
Wernisaż: 12 maja, godz. 19.00
Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska
Nowa Gazownia w Poznaniu

Dodaj komentarz