• 2017-05-10

Wydarzenia towarzyszące 14. edycji Millenium Docs Against Gravity

14. edycja Millennium Docs Against Gravity startuje już 12 maja. Festiwal to nie tylko wybór między najlepszymi filmami non-fiction z całego świata, ale też szeroki wachlarz wydarzeń towarzyszących. Podczas wrocławskiej edycji będzie można wziąć udział w debatach, warsztatach tanecznych, wyjątkowych pokazach wirtualnej rzeczywistości czy spotkaniu filmoterapeutycznym.

„Kaseta. Dokumentalna składanka”, reż. Zack Taylor (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kaseta. Dokumentalna składanka”, reż. Zack Taylor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl debat rozpocznie zainspirowana filmem Zacka Taylora Kaseta. Dokumentalna składanka – dyskusja dotycząca starcia współczesnej kultury cyfrowej i przestających mieć w pod jej wpływem rację bytu, a jednak przeżywających nieoczekiwany renesans, nośników analogowych. Kolejna debata: Znajdujemy się w Punkcie krytycznym. Co dalej?!, odbędzie się po pokazie filmu Punkt krytyczny. Energia Od Nowa. Podczas rozmowy podjęty będzie temat smogu i tego dlaczego stanowi zmorę polskich miast i w jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza. Czy nasze codzienne wybory wpływają na klimat?

Ostatnia debata poświęcona będzie dyskusji o bezwarunkowym dochodzie podstawowym, do którego pretekstem stanie się filmie Darmowy lancz Christiana Toda. Z pomysłem wypłaty mieszkańcom bezwarunkowego minimalnego wynagrodzenia eksperymentują Finowie, Holendrzy czy Szwajcarzy. Czy idea gwarantowanego dochodu, niezależnego od statusu zatrudnienia i wykonywanej pracy, ma szanse na powszechne zastosowanie? Czy jest ona spokrewniona z takimi programami pomocy społecznej, jak np. polskie 500+?

Nowością w tegorocznym programie Millennium Docs Against Gravity będzie sekcja Doc Dance, prezentująca znakomite filmy opowiadające o tańcu – niepowtarzalnym sposobie ekspresji, który dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Prezentowanym w ramach tej sekcji “roztańczonym” tytułom towarzyszyć będą warsztaty taneczne. Po filmach Bobbi Jene oraz Move! Taniec to życie Aga Rybak i Dorota Kamecka z Festiwalu Cyrkulacje pomogą chętnym odnaleźć sposób na to, by codzienny ruch zamienić się w taniec. Kolejną nowością będzie możliwość obejrzenia filmów dokumentalnych w technologii VR.

14. Millenium Docs Against Gravity
Od 12 do 21 maja 2017 roku
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR