Zbigniew Herbert – wybór wierszy z płytą CD

W Bibliotece Poetyckiej Wydawnictwa a5 ukaże się 18 maja tom Wiersze wybrane Zbigniewa Herberta pod redakcją Ryszarda Krynickiego.

Zbigniew Herbert, „Wiersze wybrane” (źródło: materiały prasowe)

Zbigniew Herbert, „Wiersze wybrane” (źródło: materiały prasowe)

W Wierszach wybranych znalazły się utwory tworzące kanon poezji autora Przesłania Pana Cogito, a także utwory zamieszczone w Utworach rozproszonych. Rekonesansie, gdzie zgromadzono wiersze niedrukowane w tomach lub odczytane z rękopisów.

Niezwykle cennym elementem publikacji jest płyta z archiwalnym i dotąd niepublikowanym nagraniem Zbigniewa Herberta czytającego i komentującego wiersze podczas dwóch wieczorów autorskich (pierwszy z nich miał miejsce na polonistyce, drugi w kościele oo. Dominikanów) 11 grudnia 1984 roku w Poznaniu. Na płycie usłyszymy ponad dwadzieścia wierszy w autorskiej interpretacji poety ( m.in. Kamyk, Wyspa, Zimowy ogród, Pan Cogito szuka rady, Potęga smaku i Tarnina).

W czasie spotkania ze studentami, prowadzonego przez Egona Naganowskiego, Herbert daje się ponieść atmosferze swobodnej rozmowy, żartuje, bierze udział w dyskusji i odpowiada na pytania z sali. Mówi o tłumaczeniach, o poezji Miłosza, o warsztacie twórczym i przede wszystkim o Bogu – jedyny raz w publicznych wystąpieniach.

Zbigniew Herbert, Wiersze wybrane
Redakcja: Ryszard Krynicki
Premiera: 18 maja 2017 roku
Wydawnictwo a5

1 komentarz do artykułu “Zbigniew Herbert – wybór wierszy z płytą CD”

  1. Meg

    Przesłanie Pana Cogito – piękny wiersz.

Dodaj komentarz