• 2017-05-08

Song to Song

Song to Song to rock’n'rollowe love story mistrza kina Terrence’a Malicka z najlepszą obsadą roku, w której znaleźli się nominowani do Oscara Ryan Gosling (La La Land, Drive), Michael Fassbender (Wstyd, Prometeusz), zdobywczynie Oscara Natalie Portman (Jackie, Czarny łabędź) i Cate Blanchett (Blue Jasmine) oraz Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem, Carol).

„Song to Song”, reż. Terrence Malick (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Song to Song”, reż. Terrence Malick (źródło: materiały prasowe organizatora)

Song to Song to współczesny romans rozgrywający się w fascynującym świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości łączy ich pragnienie zaistnienia w show-biznesie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

Terrence Malick urodził się 30 listopada 1943 roku w Ottawie w stanie Illinois. Jednym z ważniejszych dzieł Malicka jest nakręcona po dwudziestoletniej przerwie, oparta na książce Jamesa Jonesa o tym samym tytule Cienka czerwona linia, dramat wojenny rozgrywający się na Pacyfiku, podczas krwawych walk o Guadalcanal, zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie. Film, będący medytacją na temat źródeł przemocy, na MFF w Berlinie w 1999 zdobył Złotego Niedźwiedzia; był także nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach. Niezwykły wizualny styl reżysera budzi powszechnie uznanie, a skłonności do kręcenia współczesnych moralitetów – konfuzję części krytyki. Zwykle korzysta z naturalnego światła i używa starannie dobranej muzyki klasycznej.

Song to Song, reż. Terrence Malick
Premiera: 19 maja 2017 roku
Forum Film Poland

Dodaj komentarz