Poznaj laureatów 10. Netia Off Camera

Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego z Krakowską Nagrodą Filmową (100 tys. dolarów) i Nagrodą Publiczności, Wołyń Wojciecha Smarzowskiego z nagrodą Kulczyk Foundation (300 tys. zł), Agnieszka Holland laureatką nagrody Pod Prąd – tak kończy się 10.Netia Off Camera.

10. Netia Off Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Netia Off Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Decyzją Jury Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi to Jan P. Matuszyński otrzymał 100 tys. dolarów i możliwość skorzystania z grantu w wysokości 1 miliona zł, jeśli swój kolejny film zdecyduje się zrealizować w Polsce. Potwierdziła się opinia, że Ostatnia rodzina, zrealizowana według scenariusza Roberta Bolesto, to jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat w polskim kinie.

10. Netia Off Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Netia Off Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wołyń Wojciecha Smarzowskiego zachwycił jurorów Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. Joanna Johnston, Victoria Thomas, Walter Fasano zdecydowali, że do twórców właśnie tego tytułu trafi 300 tys. zł – nagroda Kulczyk Foundation.W tym roku w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych pojawiła się nowa nagroda – Master Card Rising Star dla najlepszego aktorskiego debiutu. Wyróżnienie i 10 000 zł otrzymał Max Jastrzębski (Wspomnienie lata). Rada programowa Festiwalu po raz piąty wyłoniła Laureatów Nagród dla Najlepszej Aktorki i Najlepszego Aktora. Zostali nimi Magdalena Berus i Arkadiusz Jakubik.

Już po raz siódmy Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych FIPRESCI również oceniała festiwalowe filmy. Za najciekawszy tytuł konkursu Wytyczanie Drogi uznano Pop Aye. Film pochodzącej z Tajlandii reżyserki to pełne symboliki kino drogi obfitujące w wiele tragikomicznych sytuacji. Z kolei nagroda Młodzieżowego Jury Skrytykuj.pl trafiła do Butterfly Kisses Rafała Kapelińskiego.

Zarząd Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych na wniosek Sekcji Młodych Producentów po raz czwarty ufundował nagrody za najlepszy debiut producencki.

  • 1. nagroda i 11 000 zł – Planeta singli, producent : Radosław Drabik, Michał Chaciński
  • 2. nagroda i 8 000 zł – Wszystkie nieprzespane noce, producent: Marta Golba, Michał Marczak
  • 3. nagroda dla najlepszego debiutu w filmie dokumentalnym i 6 000 zł – Komunia, producent: Zuzanna Król, Anna Zamecka

Laureaci 10. Netia Off Camera
Ogłoszenie wyników: 6 maja 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz