• 2017-05-06

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki – Skonfliktowani?

Tegoroczna edycja Kroków odbędzie się w dniach 12–21 maja. Będzie można zobaczyć 14 spektakli zrealizowanych przez artystów z 10 krajów, w tym 6 polskich produkcji. W koprodukcji festiwalowej powstaje spektakl niesfornej gwiazdy niemieckiej sceny tańca Constanzy Macras i jej zespołu DorkyPark.

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki (źródło: materiały prasowe)

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki (źródło: materiały prasowe)

V edycja Festiwalu Kroki pod hasłem „Skonfliktowani?” ma na celu prezentację spektakli, które diagnozują stan współczesnej ludzkiej wspólnoty. Czy zawsze jesteśmy ze sobą tak samo? Czy coś zmieniło się między nami ostatnio? Co znaczy „my” w świecie zdominowanym przez „ja”? Wspólnie z widzami poprzez ciało i ruch tancerze spróbują rozpoznać „wspólnotowość” na poziomie społeczeństw, narodów, zespołów, grup, rodzin, par.

W dziesięć festiwalowych wieczorów zostanie pokazanych 14 spektakli: 6 spektakli grupowych, 6 spektakli solowych, duet i spektakl dla najmłodszych widzów. Festiwal będzie się odbywał na kilku scenach: na Scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, na Scenie Miniatura Teatru Słowackiego oraz w Domu Rzemiosł (dawny Lamus) przy ulicy Radziwiłłowskiej. Zobaczymy produkcje choreografów z Australii, Wenezueli, Brazylii, Argentyny, Izraela, Ukrainy, Egiptu i Polski.

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki – Skonfliktowani?
Od 12 do 21 maja 2017 roku
Małopolski Ogród Sztuki
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR