Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…

Znakomici polscy portreciści: Magda Hueckel, Jacek Poremba, Filip Ćwik i Andrzej Świetlik wykonają cztery sesje fotograficzne, których każdy może być bohaterem. Na zakończenie spotkań z fotografami odbędzie się wystawa wszystkich portretów i premiera czterech filmów o portrecistach.

Andrzej Świetlik, fot. Jacek Poremba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Świetlik, fot. Jacek Poremba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Portret osobisty... jest nową propozycją w ramach znanego już cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. W ramach projektu odbędą się unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Magdę Hueckel, Filipa Ćwika, Jacka Porembę i Andrzeja Świetlika – uznanych polskich mistrzów portretu. Każdy z fotografów spotka i sportretuje 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy (rekrutacja na podstawie zgłoszeń). Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. W efekcie wspólnie spędzonego czasu powstaną zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Daty planowanych sesji fotograficznych i spotkań:

  • Jacek Poremba: sesje fotograficzne – 4 czerwca, spotkanie w Teatrze Studio – 11 czerwca o godz. 19:00
  • Magda Hueckel: sesje fotograficzne – 18 czerwca, spotkanie w barze Studio 26 czerwca o godz. 19:00
  • Andrzej Świetlik: sesje fotograficzne – 15 lipca, spotkanie w Teatrze Studio – 23 lipca o godz. 19:00
  • Filip Ćwik: sesje fotograficzne – 9 września, spotkanie w Teatrze Studio – 17 września o godz. 19:00

Do udziału w każdej sesji zaproszonych zostanie 7 osób wybranych podczas poprzedzającej ją rekrutacji. Wszystkie zgłoszenia muszą być oznaczone hasłem „portret osobisty”. Na początek zapraszamy do udziału w sesji z Jackiem Porembą. Rekrutacja rozpocznie się 8 maja i potrwa do 25 maja. Organizatorzy proszą i przesłanie własnego zdjęcia wraz z krótkim tekstem – uzasadnieniem chęci udziału w sesji albo wyjaśnieniem, czym jest dla kandydata portret osobisty. Zgłaszać się można na kilka sposobów: wysyłając maila (zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl) z tytułem „portret osobisty” oraz podać imię i nazwisko fotografa, do którego trwa właśnie nabór; bezpośrednio w barze Studio można zostawiać odbitki swoich zdjęć; na Instagramie – dodając do zdjęcia #portretosobisty.

Podczas prac nad projektem powstaną również filmy dotyczące sztuki portretu, których bohaterami będą zaproszeni fotografowie. Zrealizuje je Piotr Małecki – fotograf, ale też reżyser filmów dokumentalnych. Będą one stanowiły artystyczną wartość projektu i pozostaną jako unikalna opowieść o sztuce portretowania. Na zakończenie projektu Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… powstanie wystawa fotografii pt. Portret osobisty. Więcej informacji na stronie Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… 
Nabór na I sesje u Jacka Poremby od 8 maja 2017 roku

Dodaj komentarz