Festiwal Literatury dla Dzieci

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie – Festiwal Literatury dla Dzieci w 2017 roku odbędzie się po raz czwarty. Wiosną odwiedzi Warszawę (16–21 maja), Gdańsk (30 maja – 3 czerwca) i Kraków (6–11 czerwca).

Festiwal Literatury dla Dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Literatury dla Dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cel Festiwalu jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki będzie towarzyszyć nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Jak się okaże, zapominania zupełnie niesłusznie.

Program Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 będzie miał kilka wątków przewodnich:

  • Od kołyski, czyli pasmo skierowane do dzieci w wieku do lat trzech. Czarnym koniem programu mogą okazać się warsztaty wokół klasycznych polskich wyliczanek. Choć te w żadnym razie nie wyczerpią tematu.
  • Polska klasyka poetycka, a ta nie tylko Brzechwą i Tuwimem stoi.
  • Oko na etno. Folk inspiruje nie od dziś, ale dopiero w czasie tegorocznej odsłony Festiwalu Literatury dla Dzieci będzie mógł wybrzmieć w pełnej krasie. Nie tylko w literackim kontekście.
  • Historie i historyjki. Przeszłość opowiedziana z literacką swadą przez wspaniałych pisarzy oczaruje, wciągnie po uszy, czasem zdziwi, częściej szczerze rozbawi.
  • Nauka po godzinach. Cel: skonfrontować naukę z literaturą. Brzmi poważnie, ale nie o powagę tu chodzić będzie, a o świetną zabawę.

Nie zabraknie także spotkań z wspaniałymi autorami literatury dziecięcej. Swój udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 już potwierdziła szwedzka pisarka Åsa Lind, a także Grażyna Bąkiewicz, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Grzegorz Kasdepke, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Adam Wajrak i Wojciech Widłak. Warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Ola Cieślak, Monika Hanulak i Tomasz Minkiewicz.
Program Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 tworzyć będą również wieczorne czytanki, spektakle teatralne, gry miejskie oraz wystawy. W czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznana będzie również nagroda dla Najlepszej Polskiej Książki roku 2016.

Festiwal Literatury dla Dzieci
Warszawa: od 16 do 21 maja 2017 roku
Gdańsk: od 30 maja do 3 czerwca 2017 roku
Kraków: od 6 do 11 czerwca 2017 roku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR