Vivien Nowotsch, malarstwo i grafika

Mini Galeria w Krakowie zaprasza na wystawę Vivien Nowotsch. Na wystawie prezentowane będą obrazy akrylowe, pastele, jak również cykl litografii.

Vivien Nowotsch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vivien Nowotsch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka w swoich pracach wykorzystuje motyw obfitości oraz pustki – dwóch przeciwstawnych pojęć, które wzajemnie się uzupełniają. Człowiek może czerpać z obfitości, wykorzystując ją do stworzenia czegoś nowego. Może również zostać przez nią przytłoczony i poddać się jej. Pustka natomiast, będąca przeciwieństwem bogactwa, jest ważna dla zachowania równowagi. Dla Vivien Nowotsch pustka (nie zaś bodźce zewnętrzne czy otoczenie) stanowi niejednokrotnie główną inspirację do stworzenia obrazu. Interakcja przeciwieństw, jako źródło inspiracji i procesu twórczego, stanowi ważną część pracy autorki.

Vivien Nowotsch (1990) – w latach 2009–2015 studiowała w szkole plastycznej w Dreźnie u prof. Elke Hopfe, prof. Hans Peter Adamski, prof. Rebecca Michaelis, prof. Christian Macketanz. Od 2015 studium pedagogiczne w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie u prof. Christian Macketanz. Brała udział w licznych wystawach m. in. w Dreźnie, w Chemnitz, w Londynie.

Vivien Nowotsch. Malarstwo i grafika
Od 9 do 25 maja 2017 roku
Mini Galeria w Krakowie

Dodaj komentarz