Anders Ibanez na wyspie pełnej niebezpieczeństw

Lśnij, morze Edenu to wielowątkowa, zręcznie napisana powieść Andresa Ibañeza, swoisty miks Dzikich detektywów Bolaño, Władcy much Goldinga, Burzy Szekspira i… serialu Zagubieni. Książka ukaże się 9 maja nakładem wydawnictwa Rebis.

Andres Ibanez, „Lśnij, morze Edenu” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Andres Ibanez, „Lśnij, morze Edenu” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lecący z Los Angeles do Singapuru samolot pasażerski rozbija się pośrodku Pacyfiku, a dziewięćdziesięcioro pozostałych przy życiu rozbitków trafia na z pozoru bezludną rajską wyspę, gdzie na pozbawionych kontaktu ze światem zewnętrznym nieszczęśników czyhają najprzeróżniejsze tajemnicze niebezpieczeństwa. Wśród ocalałych są przedstawiciele różnych narodów, zawodów i stanów.

Narratorem opowieści jest hiszpański kompozytor Juan Barbarín, zamieszkały w Stanach Zjednoczonych miłośnik muzyki romantycznej i kobiet. Autor w mistrzowski sposób snuje opowieść o świecie pogrążonym w kryzysie i proponuje nową ścieżkę, która rodzi się z muzyki i milczenia.

Andres Ibanez – urodził się w Madrycie w 1961 roku. Poeta, pisarz i pianista jazzowy. W wieku pięciu lat napisał własną wersję Don Kichota. W 1989 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie spędził siedem lat, tworząc po angielsku sztuki teatralne. Autor kilku doskonale przyjętych powieści oraz zbioru opowiadań. Współpracuje z „ABC Cultural”, gdzie prowadzi własną rubrykę.

Andres Ibanez, Lśnij, morze Edenu
Premiera: 9 maja 2017 roku
Dom Wydawniczy Rebis

Dodaj komentarz