Zobacz Otwarte Mieszkania

13 i 14 maja w ramach Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie otworzą się drzwi na co dzień niedostępnych dla zwiedzających mieszkań, domów i pracowni artystycznych oraz ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych. Przez dwa dni będzie można poznać wyjątkowe wnętrza miasta oraz jego mieszkańców.

Festiwal „Otwarte Mieszkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal „Otwarte Mieszkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Formuła festiwalu znana jest w warszawskim środowisku architektonicznym już od kilku lat. Popularność warszawskich edycji Festiwalu pokazała jak wiele osób interesuje tematyka wystroju wnętrz i architektura. Pierwsza edycja Festiwalu w Warszawie odbyła się w 2013 roku. Od tego czasu uczestnicy odwiedzili między innymi historyczne pracownie artystów plastyków (2013), domy architektów (2014) i budynki charakterystyczne dla tożsamości warszawskich dzielnic (2015) oraz obiekty i przestrzenie związane z życiem i twórczością wybitnych postaci związanych z kinematografią (2016).

Krakowski Festiwal Otwarte Mieszkania jest kontynuacją idei organizatorów, oddającą charakter miasta. 13 i 14 maja będzie stanowić wyjątkową okazję by zajrzeć do mieszkań, kamienic i pracowni artystycznych, w tym przestrzeni na co dzień niedostępnych. Miejsca te zostaną udostępnione ze względu na szczególne walory architektoniczne, estetyczne i historyczne (także w kontekście historii osobistych). W każdym z nich zwiedzający będą oprowadzani przez właściciela, architekta lub przewodnika.

Festiwal jest nie tylko okazja do wrażeń estetycznych i inspiracją. To także historie ludzi, żyjących czy pracujących w wyjątkowych przestrzeniach. Niezwykłe historie (nie)zwykłych ludzi. Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych z projektowania przestrzeni.

Festiwal Otwarte Mieszkania
Od 13 do 14 maja 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR