Zobacz Otwarte Mieszkania

13 i 14 maja w ramach Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie otworzą się drzwi na co dzień niedostępnych dla zwiedzających mieszkań, domów i pracowni artystycznych oraz ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych. Przez dwa dni będzie można poznać wyjątkowe wnętrza miasta oraz jego mieszkańców.

Festiwal „Otwarte Mieszkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal „Otwarte Mieszkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Formuła festiwalu znana jest w warszawskim środowisku architektonicznym już od kilku lat. Popularność warszawskich edycji Festiwalu pokazała jak wiele osób interesuje tematyka wystroju wnętrz i architektura. Pierwsza edycja Festiwalu w Warszawie odbyła się w 2013 roku. Od tego czasu uczestnicy odwiedzili między innymi historyczne pracownie artystów plastyków (2013), domy architektów (2014) i budynki charakterystyczne dla tożsamości warszawskich dzielnic (2015) oraz obiekty i przestrzenie związane z życiem i twórczością wybitnych postaci związanych z kinematografią (2016).

Krakowski Festiwal Otwarte Mieszkania jest kontynuacją idei organizatorów, oddającą charakter miasta. 13 i 14 maja będzie stanowić wyjątkową okazję by zajrzeć do mieszkań, kamienic i pracowni artystycznych, w tym przestrzeni na co dzień niedostępnych. Miejsca te zostaną udostępnione ze względu na szczególne walory architektoniczne, estetyczne i historyczne (także w kontekście historii osobistych). W każdym z nich zwiedzający będą oprowadzani przez właściciela, architekta lub przewodnika.

Festiwal jest nie tylko okazja do wrażeń estetycznych i inspiracją. To także historie ludzi, żyjących czy pracujących w wyjątkowych przestrzeniach. Niezwykłe historie (nie)zwykłych ludzi. Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych z projektowania przestrzeni.

Festiwal Otwarte Mieszkania
Od 13 do 14 maja 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz