Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH

Piąta edycja Biennale OUT OF STH poświęcona jest najnowszym tendencjom kultury wizualnej w kontekście przestrzeni publicznej, sztuce, która staje się narzędziem dialogu społecznego i jest częścią nowej narracji dla miasta.

Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF SHT (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF SHT (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do kolejnej edycji zaproszono przedstawicieli różnych środowisk związanych szeroko rozumianą kulturą niezależną – od galerii sztuki po grupy aktywistów miejskich.

5. edycja OUT OF STH różni się od poprzednich poprzez odwrócenie relacji pomiędzy instytucją i sektorem pozainstytucjonalnym. Nie ma być pokazem kuratorskim lecz możliwie szerokim „kongresem” sił miejskich, owocem długo budowanych znajomości i przenikania się środowisk, tak typowego niegdyś dla wrocławskiej kontrkultury. Działanie łączące kilka ważnych środowisk lokalnych wynika z kryzysu formatu wystawy i jej społecznej izolacji jako formuły sztuki współczesnej.

Szukając wyrazu, który mógłby posłużyć za tytuł, organizatorzy zaproponowali termin „zajęcie”. Użył go w jednej z wypowiedzi legendarny Kaman (Krzysztof Kłosowicz znany z działalności w kultowym zespole Mikimauzoleum, którego największa popularność przypadła na lata 80.) w odniesieniu do własnych twórczych poszukiwań.

Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH
Od 19 maja do 23 lipca 2017 roku
Otwarcie: 19 maja 2017 roku, godz. 18.00
galeria Awangarda BWA Wrocław

Dodaj komentarz