• 2017-05-04

4. Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt

Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt odbędzie się w dniach 20–26 maja w Toruniu. Festiwal ma zasięg ogólnopolski i charakter konkursowy. Jest prezentacją i promocją najciekawszych młodych twórców teatralnych: reżyserów i aktorów.

4. Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt” (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słowo debiut rozumiane jest tutaj dosłownie: jako pierwsza realizacja sceniczna i pierwsza rola w zawodowym teatrze.

Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt to zbliżenie młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od ponad 20 lat organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Pierwsza edycja festiwalu Pierwszy Kontakt odbyła się w maju 2011, w tradycyjnym terminie Kontaktu. Oba festiwale odbywają się w Toruniu na przemian.

W programie festiwalu znalazły się spektakle z TR Warszawa Ewelina płacze, Teatru Muzycznego w Gdyni Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła, spektakl koprodukcji Teatru Kochanowskiego z Opola i Teatru Współczesnego w Szczecinie Ślub, Teatru Polskiego w Bydgoszczy Żony stanu, dziwki rewolucji a może i uczone białogłowy, Teatru Polskiego w Poznaniu Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Cynkowi chłopcy, Teatru Żeromskiego w Kielcach Wojna nie ma w sobie nic z kobiety, Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie Pogorzelisko, Teatru Bogusławskiego w Kaliszu Tragedia Coriolanusa, Teatru Kochanowskiego w Opolu Coś pomiędzy, Teatru Fredry w Gnieźnie Piaskownica oraz Kolektywu Supernova Pospolite żywoty martwych Polaków.

W jury festiwalu zasiądzie Adam Orzechowski, Juliusz Chrząstowski i Jacek Wakar.

4. Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt 
Od 20 do 26 maja w Toruniu
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR