• 2017-05-02

JEMS Architekci we Wrocławiu

JEMS Architekci to biura architektoniczne, które od lat utrzymuje się w Polskiej czołówce. Ich projekty są szeroko dyskutowane i nagradzane. Muzeum Architektury we Wrocławiu przygotowało przekrojową wystawę, która pokaże ich najważniejsze realizacje.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pracownię JEMS Architekci założyli pod koniec 1988 roku trzej architekci: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Jerzy Szczepanik-Dzikowski oraz ekonomista Wojciech Zych. W ciągu blisko trzech dekad istnienia biura do grona wspólników i partnerów dołączyli architekci: Marcin Sadowski, Paweł Majkusiak, Andrzej Sidorowicz i Marek Moskal. Fundamentem organizacji pracy kilkudziesięcioosobowego zespołu stała się formuła biuro – warsztat, miejsce rozmów i poszukiwań, wymiany idei i poglądów, otwartej dyskusji i debaty.

Odczytywanie kultury, historii, tradycji, kontekstu miejsca i potrzeb człowieka jest dla nich warunkiem i podstawą pracy twórczej. Podobnie jak precyzyjne definiowanie zadań projektowych i odkrywanie ich specyfiki. Celem JEMS-ów nie jest architektura epatująca formą. Ważne są natomiast uniwersalne komponenty: porządek, tektonika, proporcje i reguły budowy formy, naturalne możliwości materiałów, światło i upływający czas.

Więcej o wystawie JEMS Architekci. (RE)KOLEKCJE w serwisie Wydarzenia.o.pl

JEMS Architekci. (RE)KOLEKCJE
Od 28 kwietnia do 20 sierpnia 2017 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR