Poświatowska trafi do warszawiaków

Halina Poświatowska uważana jest za autorkę najpiękniejszych wierszy miłosnych. W tym roku przypada 50. rocznica jej śmierci. Z tej okazji Grupa Artystyczna Art Game przygotowała spektakl Poświata po świt, który przybliży warszawiakom jej postać oraz twórczość. Wydarzenie rozpocznie się w środę 10 maja w Nowym Świecie Muzyki.

Grupa Artystyczna Art Game, „Poświata po świt” (źródło: materiały prasowe)

Grupa Artystyczna Art Game, „Poświata po świt” (źródło: materiały prasowe)

W idealnej przestrzeni, aż na dwóch piętrach będzie można usłyszeć improwizacje muzyczne oraz impresje słowne zainspirowane twórczością Poświatowskiej, a wszystko to odbędzie się w intrygującej oprawie wizualnej. Nie zabraknie również chwili wyciszenia i refleksji przy dźwiękach głosu samej poetki. Całość zakończy jam session, podczas którego goście wieczoru będą mogli zagrać bądź po prostu przeczytać wiersze, spontanicznie dołączając do zespołu muzyków i performerów.

Instalacje przestrzenne i scenografia przywołująca przyrodę oraz zapach bzu i konwalii, tak ukochanych przez poetkę – wszystkie te elementy mają za zadanie przenieść uczestników spotkania w wyjątkowy świat niepowtarzalnych doznań – przekonuje Małgorzata Bańka, kompozytorka, pianistka, wokalistka i aktorka.

Grupa Artystyczna Art Game, Poświata po świt
10 maja 2017 roku, godz 19.00
Nowy Świat Muzyki
Warszawa, ul. Nowy Świat 63

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR