W poszukiwaniu symetrii

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Krzysztofa Musiała pt. Symetrie.

Krzysztof Musiał, „Symetria”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Musiał, „Symetria”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Symetrie to poszukiwanie istoty piękna poprzez symetrię. Z jej pomocą poszukuję w swoich obrazach tej magicznej granicy między symetrią idealną a chaosem. Pomiędzy nimi pojawia się miejsce na zaistnienie symetrii niedoskonałej. Balansując na tej granicy gdzie, po jednaj stronie panuje nieład a z drugiej ład idealny, poszukuję odpowiedzi na pytanie gdzie zaczyna się piękno.

Piękno w każdym fragmencie i elemencie naszej rzeczywistości. Od prostego układu żaluzji, fal na wodzie czy abstrakcyjnego, geometrycznego układu po bardziej złożoną, ludzką postać czy krajobraz miejski. W każdym, nawet w najmniejszym elemencie naszej rzeczywistości można odnaleźć jej cząstkę – pisze Krzysztof Musiał.

Krzysztof Musiał – urodził się w 1972 roku w Słubicach. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał z malarstwa u prof. J. Świtki oraz aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Ponadto jest absolwentem Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu w 2003 r. Pracuje jako instruktor rysunku i malarstwa w MDK2 w Poznaniu. Laureat kilku konkursów malarskich i autor ponad 70 wystaw w kraju i za granicą min. Anglia, Hiszpania, Dania, Niemcy.

Krzysztof Musiał. Symetrie
Od 28 kwietnia do 26 maja 2017 roku
Wernisaż 28 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
BWA Galeria Sanocka

Dodaj komentarz